Dnia 5 kwietnia klasy IIIa, IIIb i IIIcd LO wyruszyły na pielgrzymkę autokarową do Świętej Lipki razem z ks. Rafałem oraz panem Tomaszem Kolendą. Niedługo po przybyciu na miejsce, udaliśmy się do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Monumentalna budowla w barokowym stylu z pewnością zrobiła na wszystkich wrażenie. Dowiedzieliśmy się o genezie kultu maryjnego w Świętej Lipce – mającej związek z pochodzącym z Kętrzyna więźniem, który umieścił na lipie figurkę Matki Bożej i dzięki składanym do niej modlitwom został ułaskawiony. Po tym wstępie, mieliśmy okazję wysłuchać poruszającej historii Bartka Krakowiaka, który opowiedział nam o swoim trudnym dzieciństwie, przestępczej przeszłości oraz o odnalezniu Boga i 57-dniowej pieszej wędrówce do Medjugorie, która całkowicie zmieniła jego życie na lepsze. Następnie odmówiliśmy różaniec, po którym odbyła się msza święta. Pielgrzymkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Po zjedzeniu skierowaliśmy się w stronę autokaru, aby wrócić do domu. Był to świetnie spędzony dzień, który pozwolił nam zbliżyć się do Boga i poświęcić czas na chwilę refleksji nad tym, co naprawdę jest w życiu ważne. Mieliśmy też okazję poprosić Pana o błogosławieństwo i dobre wyniki na maturze. Miejmy nadzieję, że wysłucha On naszych próśb, a podobne inicjatywy będą organizowane częściej.

Damian Żejmo