Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2020/2021

REKRUTACJA 2020/2021


SAMOKSZTAŁCENIE

 

 

Spotkanie to miało na celu pokazanie kogo nasi przyszli pracodawcy szukają na rynku pracy i czego od nas młodych, przyszłych studentów będą wymagać. Biegła znajomość komputera oraz wszelkie nowinki technologiczne są najwyżej oceniane przy znalezieniu pracy. Nasza systematyczność oraz zaangażowanie choćby w prowadzenie bloga również może zaprocentować dostaniem ciekawej, wymarzonej pracy.

Już podczas warsztatowej „rozgrzewki”, po wypisaniu, co lubimy robić , co najlepiej potrafimy oraz jakim (kim) opłaca się być, okazało się, że to ćwiczenie które  wykonaliśmy jest niezbędne  w planowaniu przyszłości zawodowej. Zastanowienie się nad swoimi pasjami i nad tym, w czym jest się dobrym  to klucz do szukania wymarzonego zawodu – pokazało ono też, jak zróżnicowani jesteśmy i w sumie jak mało o sobie nawzajem wiemy. 

Ten warsztat może wpłynąć na nasze przyszłe wybory. Na pewno poszerzył naszą wiedzę o rynku pracy. Poznaliśmy bezpłatne narzędzia online np.www.praca-enter.pl, które pomogą zorientować się w zawodach odpowiednich dla nas. Myślę, że zdobyte informacje pomogą nam bardziej świadomie zaplanować  swoją przyszłość.

O swojej drodze do sukcesu opowiadał też profesjonalista Paweł Harajda, który  przedstawił nam jak wyglądała jego „przygoda” z informatyką i jak ciężko było mu dotrzeć do momentu w którym jest, ale dzięki osobom, które tak jak on podążyły za pasją nie upadł, lecz wstał dwa razy silniejszy, teraz jest współwłaścicielem firmy informatycznej oraz działa w stowarzyszeniu OLCAMP…”

Weronika Budrewicz 

Projekt jest przedsięwzięciem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowany dzięki środkom Microsoft oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Bożena Wójcik-Wasilewska