Szybki dostęp

 

Komunikat

REKRUTACJA 2020/2021

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT W SPRAWIE INFORMACJI I ZALECEŃ MEN

z 24.04. 2020 r.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Maturzyści


Uprzejmie informujemy, że do 24 maja br. została przedłużona
przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.


W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i
placówkach oświatowych, a także przesunięciem terminu egzaminów
zmienione zostały również przepisy dotyczące m.in. harmonogramu
egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji
Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych.

Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych.

 

Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminówhttps://www.gov.pl/web/edukacja

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

We środę, 20.06.2018 członkowie Koła Psychologii Społecznej, Altum, udali się do organizacji Philips Kętrzyn, by poznać pewną wyjątkową osobę – Panią Marzenę Dobrenko - Szubstarską.

Wcześniej mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej, tym razem wybraliśmy organizację biznesową. Philips Kętrzyn zatrudnia obecnie około tysiąca osób, w większości na stanowiskach produkcyjnych. Aby organizacja mogła sprawnie zatrudniać pracowników, otoczyć ich odpowiednią opieką i zapewnić im dobry rozwój, potrzebny jest w niej ktoś, kto sprosta takim zadaniom. Bardzo często jest to specjalista/menadżer pracujący w dziale Human Resources. Zakres wiedzy i umiejętności takiej osoby, jest bardzo szeroki i dotyczy: prawa pracy, rekrutacji i selekcji kandydatów do pracy, szkoleń tzw. miękkich i twardych, oceniania pracowników oraz ich rozwoju.

Pani Marzena swoją przygodę zawodową w Philips Kętrzyn rozpoczynała właśnie w dziale HR. Choć z wykształcenia jest inżynierem produkcji, rozwijała się głównie w obszarze szkoleń. Do jej obowiązków należała również współpraca z agencjami pracy tymczasowej, której celem było zapewnienie odpowiednich zasobów ludzkich tak, by zamówienie dotarło na czas do klienta. Z pewnością tak ambitne zadania wiązały się z dużą ilością stresu, ale również ogromnej satysfakcji wynikającej z dobrze wykonanych zadań.

Pani Marzena wyjaśniła nam jak rozpoczęła się jej praca z metodyką Lean Manufacturing. Próbowaliśmy najpierw odgadnąć na czym polega ten system szczupłej produkcji. Pierwsze nasze skojarzenia związane z wydajnością pracy okazały się trafne. Zauważyliśmy, że pojęcia takie jak: efektywność, przestrzeganie standardów, eliminowanie błędów i punktualność w wykonywaniu zadań są niezwykle ważne w tej organizacji.

„Jeżeli lubicie uczyć się przez całe życie i potraficie być elastyczni, jest to z pewnością praca dla Was” – zapewniła nas Pani Marzena. Byliśmy pod wrażeniem kompetencji, które Pani Marzena nabyła do tej pory na swojej ścieżce zawodowej. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy lepiej zrozumieć specyfikę pracy w takiej organizacji oraz to, jaką drogę musi przejść HR-owiec, by służyć innym swoim potencjałem w międzynarodowej organizacji.