Szybki dostęp

 

Oto dobre wiadomości o bohaterach i bohaterkach ubiegłorocznego Maratonu:

Albert Woodfox jest wolny!

W dniu swoich 69 urodzin, 19 lutego, Albert Woodfox wyszedł na wolność. Spędził ponad 40 lat w izolatce. Po wyjściu z więzienia Albert powiedział: 

„Chciałbym podziękować wielu aktywistom i aktywistkom Koalicji na rzecz uwolnienia Trójki z Angoli, Amnesty International i Fundacji Roddicka, którzy wspierali mnie w tej długiej walce.”

Odwiedź stronę https://amnesty.org.pl/albert-woodfox-jest-wolny/ i obejrzyj film, w którym Albert Woodfox dziękuje za udzielone wsparcie i mówi o tym, jak ważny jest dalszy aktywizm.

 

Rząd Burkina Faso zlikwiduje praktyki wczesnych i przymusowych małżeństw!

Władze potwierdziły, że otrzymały wiele listów, e-maili i innej korespondencji z całego świata, w których zawarte były żądania położenia kresu wczesnym i przymusowym małżeństwom. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://amnesty.org.pl/dobra-wiadomo%c5%9b%c4%87-rz%c4%85d-burkina-faso-deklarujezlikwidowanie-praktyk-wczesnych-i-przymusowych ma%c5%82%c5%bce%c5%84stw/

 

Yecenia Armenta Graciano torturowana przez policję odzyskała wolność!

Kobieta została aresztowana przez policję śledczą w stanie Sinaloa 10 lipca 2012 roku. Była bita, duszona i zgwałcona podczas 15-godzinnych tortur, aż zmuszono ją do „przyznania się” do udziału w zabójstwie męża. Informacje dotyczące uwolnienia Yecenii są dostępne na stronie: https://amnesty.org.pl/meksyk-kobietatorturowana-przez-policje-jest-wolna/

 

Aktywista Filep Karma wreszcie wolny!

W listopadzie 2015 r. Filep Karma został nareszcie uwolniony z więzienia w Indonezji. Odbywał karę od ponad 10 lat za wzniesienie flagi niepodległościowej podczas politycznej uroczystości w 2004 roku. Amnesty od wielu lat domagała się jego uwolnienia, podczas Maratonu Pisania Listów w 2011 roku Filep otrzymał od naszych aktywistów i aktywistek 65 000 wiadomości wsparcia.