Szybki dostęp

 

Komunikat

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

z uwagi na potrzeby działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa:

  • nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  • jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • jeśli wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadomcie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kętrzynie

897542140

TELEFON ALARMOWY 897542177

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformujcie o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

INFORMACJA DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-osob-podrozujacych-ulotki/

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 29.02.2020 r.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-wloch-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who-warszawa-29-02-2020-r/

OFICJALNY PORTAL RZĄDOWY DOT. PROFILAKTYKI KORONAWIRUSA

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

KOMUNIKATY WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ W OLSZTYNIE

https://www.wsse.olsztyn.pl/

INSTRUKCJA MYCIA RĄK GIS

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ 

 

"Każdego roku prawie 2 miliony dzieci umiera z powodu biegunki wywołanej brakiem czystej wody!"

 

Ponad miliard mieszkańców Ziemi wciąż pozbawionych jest dostępu do czystej wody. Chociaż w ciągu ostatnich lat dokonał się olbrzymi postęp, to nadal o zwykłym kranie na własnym podwórku nie ma co marzyć niemal 50% mieszkańców Afryki i Azji. Dla milionów rodzin zanieczyszczone rzeki, strumienie i stawy to jedyne źródło wody. W tej samej wodzie trzeba się umyć i zrobić pranie, korzystają z niej również zwierzęta. Bakterie znajdujące się w takiej wodzie stanowią śmiertelne zagrożenie. Zaopatrzenie w wodę pitną jest długim i żmudnym procesem, ale UNICEF wytrwale nad tym pracuje. Jednak w oczekiwaniu na moment, kiedy wszystkie dzieci będą miały dostęp do czystej wody, musimy je chronić przed odwodnieniem spowodowanym biegunką - drugą z najczęstszych przyczyn śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia!

Istnieje prosta metoda, aby pomóc tym dzieciom. Podanie specjalnej mieszanki glukozy i chlorku sodu (tzw. Oral Rehydration Salts – ORS) daje natychmiastowy efekt. Osłabione dziecko po kilku godzinach czuje się lepiej, a niebezpieczeństwo śmierci mija.
Po raz pierwszy terapia ORS została zastosowana w Bangladeszu pod koniec lat 70 XX wieku. Od tego czasu saszetki ORS ratują przed śmiercią ponad milion dzieci rocznie.

UNICEF produkuje saszetki ORS od 30 lat. Obecnie dostarczamy ich rocznie 50 milionów. Niestety to wciąż niewystarczająca ilość. W miejscach ubogich w zasoby czystej wody występuje ogromne zapotrzebowanie na terapię ORS. W obozach dla uchodźców, w regionach dotkniętych powodzią, trzęsieniem ziemi oraz tam, gdzie toczą się konflikty zbrojne, mieszkają miliony dzieci nieustannie narażonych na ciężkie odwodnienie organizmu i powolną śmierć. Dzięki Waszemu wsparciu możemy im pomóc.

 

DOUSTNE SOLE NAWADNIAJĄCE  - /pobierz/