Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

W 2021 roku nabór do szkół ponadpodstawowych odbywa się drogą elektroniczną. Od 17 maja możecie logować się na stronie:

👉  https://ketrzyn.edu.com.pl/kandydat

 

Uwaga kandydaci/kandydatki do klas pierwszych:

prosimy o uzupełnienie w systemie rekrutacyjnym ocen ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i wpisanie wyników egzaminu po ósmej klasie.

Termin uzupełnienia wniosku o świadectwo ukończenia szkoły i wynik egzaminu upływa w dniu 14.07.2021 roku.

Komisja rekrutacyjna 

Przekazujemy list Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021.
 
W liście minister Przemysław Czarnek podziękował nauczycielom i dyrektorom szkół za całoroczną pracę, zaangażowanie oraz wspieranie młodych ludzi. Pogratulował także uczniom wyników w nauce oraz życzył bezpiecznych wakacji.
 
W imieniu Ministra Edukacji i Nauki życzę udanego, spokojnego czasu letniego wypoczynku.
 
Z wyrazami szacunku
 
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki
 

Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Kochani Rodzice, Koleżanki i Koledzy!

Skończył się rok szkolny 2020/2021. Był on niemałym wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i pedagogów. Uczniowie, ze względu na ryzyko zarażenia się koronawirusem, musieli odizolować się od swoich szkolnych znajomych. Część z nas nie miała nawet szansy, by swoje młodzieńcze lata spędzić tak, żeby dobrze je wspominać w przyszłości. Nauczyciele, którzy już od marca ubiegłego roku prowadzili lekcje online, bez trudu poradzili sobie z technologią i tajnikami Zooma. Na szczęście wraz z początkiem lata pandemia wyhamowała, dzięki czemu mogliśmy na moment wrócić do przedpandemicznej szkolnej rzeczywistości. Mamy nadzieję, że we wrześniu sytuacja nie pogorszy się i będziemy mieli szansę na powrót do normalności.

Dziś chciałbym przede wszystkim zwrócić się do szanownego grona pedagogicznego. Mam zaszczyt podziękować Państwu za trud włożony przez Was w naszą edukację. To Wy przygotowujecie nas do najważniejszego sprawdzianu naszych umiejętności, czyli egzaminu maturalnego, na którym co roku uczniowie naszego liceum osiągają wysokie wyniki. Jestem zdania, że bez Państwa wkładu w naszą naukę, nie osiągalibyśmy takich sukcesów. Chciałbym też podziękować Dyrekcji i Nauczycielom za wysiłek włożony w organizację nauczania zdalnego. Był to nie lada wyczyn, zwłaszcza, że po raz pierwszy w historii ten typ nauki musiał zostać wprowadzony w naszym kraju na tak długi okres. Bez Was nie dalibyśmy sobie rady i mielibyśmy olbrzymie zaległości. Podziękowania należą się też Pani Bibliotekarce, Pani Pedagog, Paniom z Obsługi i Administracji oraz Panom Konserwatorom – bez Was ta szkoła byłaby zupełnie innym miejscem.

Następnie swoją wypowiedź chciałbym skierować do moich koleżanek i kolegów ze szkolnych korytarzy. Drodzy Uczniowie, przykro mi, że z powodu lockdownu okres licealny wygląda inaczej niż zwykle, na to niestety nie mamy wpływu. Cieszę się, że tylu z Was wybrało tę szkołę i mam nadzieję, że dzięki sumiennej pracy pod okiem nauczycieli zdacie satysfakcjonująco egzamin dojrzałości. Nauka to jednak nie wszystko. W szkole poznajemy ludzi, z którymi zawiążemy znajomości na długie lata. To tutaj kształtujemy swój światopogląd. Pamiętajcie, bez względu na wszystko bądźcie sobą. Nawiązując do twórczości jednego z najpopularniejszych polskich raperów – Jana Pawła Kaplińskiego (znanego szerszemu gronu jako Pezet) – jesteśmy „ukrytym w mieście krzykiem". Korzystajmy z odwiecznego prawa młodości – buntu. Zmieniajmy rzeczywistość, twórzmy nowe i piękne rzeczy, szanując dokonania poprzedników. Życzę Wam tego, żebyśmy mogli żyć „szczęściem tego świata”.

Całej społeczności życzę zasłużonego wypoczynku w czasie wakacji oraz powrotu do normalności we wrześniu.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Bartosz Szczurko