Rekrutacja 2018/2019

UWAGA KANDYDACI DO LICEUM!

Od dnia 7 maja 2018 rusza System Rekrutacji Elektronicznej do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie:

www.ketrzyn.edu.com.pl

 

W dniu 23.11.2015 r. zmarł w Białymstoku, w wieku 87 lat, Franciszek Śniedziewski.

Był absolwentem (w 1957 r. uzyskał dyplom magisterski) Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył też z tytułem mgr. inż. ichtiologię w Olsztynie (dzisiejszy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Pracował jako nauczyciel biologii w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach. Zarys więzi wychowawcy z wychowankami z tamtych lat ukazują wspomnienia jednej z uczennic bartoszyckiego liceum. Od początku lat sześćdziesiątych podjął pracę w charakterze nauczyciela biologii, chemii i higieny w Liceum Ogólnokształcącym im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych był wychowawcą w wielu klasach kętrzyńskiego liceum. Prowadził koła zainteresowań biologicznych i przygotowujących do egzaminów wstępnych na studia. W latach 1972-1983 wielu jego uczniów zostało laureatami olimpiad biologicznych. Nauczyciel popierał zainteresowania sportowe uczniów, wspierał ich i pomagał, wstawiał się za nich u innych pedagogów. Uczniowie darzyli go szacunkiem i zaufaniem. W LO w Kętrzynie nauczycielem języka polskiego była również jego żona. 

 

W 1983 r., po dwudziestoletniej pracy w kętrzyńskim liceum, wyjechał do Olsztyna gdzie uczył w tamtejszych liceach. Od 1998 r. był mieszkańcem Białegostoku.

Więzi z uczniami trwały. Pan Franciszek przyjechał i uczestniczył w III Zjeździe Absolwentów LO w Kętrzynie w dniach 30-31.05.1998 r. Relacja z tego zjazdu, w tym o rozmowach z Panem Franciszkiem Śniedziewskim, znajduje się we wspomnieniach pt. Spotkanie po latach spisanych przez jednego z uczestników zjazdu. Na zjazd absolwentów naszego liceum (rocznik 1966 r.) w dniach 20-22.06.2014 r. w Kętrzynie a nie mógł przybyć ale przysłał miły list z pozdrowieniami. Dawni uczniowie (w tym z dawnych klas IX i Xd €“ 1963/1965) utrzymywali kontakty z swoim wychowawcą, odwiedzali go, telefonowali, spotykali się w Kętrzynie gdy przyjeżdżał odwiedzić grób swojego syna.

Pogrzeb odbył się 26 listopada 2015 roku w Kętrzynie. Za wszelkie informacje dziękujemy panu Edmundowi Orłowskiemu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież