Szybki dostęp

 

Komunikat

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

z uwagi na potrzeby działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa:

  • nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  • jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • jeśli wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadomcie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kętrzynie

897542140

TELEFON ALARMOWY 897542177

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformujcie o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

INFORMACJA DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-osob-podrozujacych-ulotki/

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 29.02.2020 r.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-wloch-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who-warszawa-29-02-2020-r/

OFICJALNY PORTAL RZĄDOWY DOT. PROFILAKTYKI KORONAWIRUSA

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

KOMUNIKATY WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ W OLSZTYNIE

https://www.wsse.olsztyn.pl/

INSTRUKCJA MYCIA RĄK GIS

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ 

Finał Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Szlakiem Kopernika” odbył się w Olsztyńskim Planetarium. Na gali finałowej (w każdej kategorii zostały wybrane przez jury 3 najlepsze prace) każda zakwalifikowanych drużyna musiała zaprezentować swoją pracę. Mieli na to 10 min. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Kisły i Jakub Goschorski. Chłopaki przygotowali interaktywny film o Mikołaju Koperniku.

Po zaprezentowaniu swoich prac uczestnicy udali się na obejrzenie filmu „Niespokojny Wszechświat”, a jury na obrady. Nasza drużyna rywalizowała z drużyną z Olsztyna (przygotowali bota – sztuczną inteligencję, która odpowiadała na pytania związane z Kopernikiem) i z Nidzicy (stworzyli aplikację na telefon – quiz o Koperniku). W ocenie jury praca Bartosza i Kuby okazałą się najlepsza!

„To był największy i jednocześnie najlepszy projekt, nad którym miałem okazję pracować. Każdy etap pracy nad nim, czy to współpraca przy realizowaniu nagrań, czy też samodzielne programowanie, montaż lub tworzenie muzyki do projektu, także samo sfinalizowanie pracy oraz jej prezentacja na gali - wszystko to będę naprawdę ciepło wspominał, ponieważ nie dość, że praca nad projektem przebiegała bardzo dobrze i przyjemnie, to dzięki temu zyskałem mnóstwo doświadczenia oraz nowej wiedzy i umiejętności w moich największych pasjach.” – Bartosz Kisły

„Jestem mile zaskoczony tym, że zarówno publiczność, jak i jury przyjęli nasz projekt tak ciepło. Muszę przyznać, że patrząc na całokształt naszej pracy, nie żałuję ani chwili, którą na nią poświęciliśmy, biorąc pod uwagę zarówno efekt końcowy, jak i sam etap tworzenia jej, który przebiegał bardzo sprawnie i przyjemnie. Jest to moje pierwsze doświadczenie w konkursie na taką skalę, więc tym bardziej nie zapomnę tych emocji, które nami targały podczas prezentacji, oraz uczucia satysfakcji, gdy okazało się, iż zajęliśmy pierwsze miejsce w naszej (czyli de facto najbardziej zaawansowanej) kategorii wiekowej.” – Jakub Goschorski

„Film, który stworzyli Bartosz i Kuba robi duże wrażenie. Panowie podeszli do tematu z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Godziny spędzone na samym nagrywaniu (wieczorem w szkolnej galerii lub w greenscreenie), tworzeniu muzyki, montażu i kodowaniu przyniosły niesamowity efekt. Sam awans do finału był już dużym sukcesem. Chłopaki musieli rywalizować z najlepszymi naszego województwa. Na Gali w Olsztynie wypadli świetnie. Film z procesu tworzenia oraz ich komentarz zrobił na zebranych ogromne wrażenie. A wynik końcowy … zasłużyli :) Bardzo się cieszę, że zajęli pierwsze miejsce. Gratulacje!” – Jarosław Olejnik

Chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

Dla osób, które chcą obejrzeć film zamieszczamy link. Plik instalacyjny zajmuje 1 GB. Plik po pobraniu należy zainstalować. Życzymy miłego oglądania!

< pobierz plik instalacyjny >