Szybki dostęp

 

Komunikat

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

z uwagi na potrzeby działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa:

  • nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  • jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • jeśli wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadomcie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kętrzynie

897542140

TELEFON ALARMOWY 897542177

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformujcie o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

INFORMACJA DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-osob-podrozujacych-ulotki/

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 29.02.2020 r.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-wloch-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who-warszawa-29-02-2020-r/

OFICJALNY PORTAL RZĄDOWY DOT. PROFILAKTYKI KORONAWIRUSA

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

KOMUNIKATY WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ W OLSZTYNIE

https://www.wsse.olsztyn.pl/

INSTRUKCJA MYCIA RĄK GIS

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ 

 

W poniedziałek 23 kwietnia zakończył się Wiosenny Turniej koszykówki chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów : 3A LO, 3B LO, 3A gim, 2D gim, Tomczak i spółka, OPPAI Team. W pierwszej fazie drużyny rywalizowały w 2 grupach. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupach automatycznie awansowały do półfinałów. Drużyny z 2 i 3 miejsc walczyły w ćwierćfinałach.

W pierwszym ćwierćfinale klasa 3 A gimnazjum pokonała OPPAI Team 22:9, a drugi ćwierćfinał zakończył się wysoką wygraną 3 B LO z klasą 2D gimnazjum 50:20. Mimo porażki należy pochwalić zawodników z klasy 2d gimnazjum za podjętą walkę ze starszymi o prawie 5 lat rywalami. W półfinałach doszło do małej niespodzianki. Uważana za faworyta 3A LO uległa 13:19 3B LO. Zadecydowała pierwsza kwarta meczu przegrana przez 3A 0:7. W drugim półfinale Tomczak i sp. pokonali 3A gimnazjum 24:17.

Mecz o trzecie miejsce przyniósł wiele emocji. Naprzeciw siebie stanęły dwie klasy trzecie , obie A, tylko jedna z liceum, a druga z gimnazjum. Po dwóch kwartach był remis 19:19. W trzeciej kwarcie lekką przewagę zdobyli gracze z 3A gimnazjum, co pozwoliło im kontrolować mecz, który ostatecznie wygrali 38:33. W finale turnieju spotkały się 3B LO z Tomczakiem i sp.  Każda kwarta potęgowała emocje. Po pierwszej wynik 4:0 dla 3B. druga kwarta to 8:4 dla Tomczaka i sp., czyli remis po pierwszej połowie 8:8. Trzecią kwartę wygrywają maturzyści 6:2 i prowadzą w meczu 14:10. Początek kwarty czwartej to świetna gra pierwszoklasistów. Wychodzą na prowadzenie 16:14. Jednak dwie świetne akcje drużyny 3B dają im prowadzenie 18:16. Wydawało się, że tak zakończy się mecz. Ale trzy sekundy przed końcem spotkania piłkę otrzymuje Mateusz Tomczak i rzuca, zza linii 3 pkt , piłkę w stronę kosza. Piłka wpada do kosza. Tomczak i spółka wygrywają.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Tomczak i sp.: Mateusz Tomczak, Daniel Mączyński, Filipkowski Jakub, Matuła Jerzy

3B LO: Jacek Wojtkiewicz, Michał Miechowicz, Arkadiusz Tarkawian

3A gim: Bartłomiej Laskowski, Leon Koch, Miłosz Stańko

3A LO: Jakub Laskowski, Michał Szawkowski, Mateusz Kowalski, Paweł  Pskowski

OPPAI Team: Kacper Jurczyk, Dawid Hagel, Bartosz Trypucki, Karol Sosnowski

2D gim: Kacper Lendzion, Denis Roszig, Piotr Przydział, Aleksander Frankowski, Piotr Gałęzowski, Maciej Wojciechowski.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze i duchu „fair play”. A może teraz czas na turniej dziewcząt?

Andrzej Lewandowski