Szybki dostęp

 

Drużyna w skaładzie: Wojciech Kowszuk, Kamil Skabara, Michał Miechowicz, Jakub Laskowski, Jakub Gabryszak, Paweł Pskowski, Jacek Wojtkiewicz, Dominik Piotrowicz, Wiktor Ulkowski, Jakub Ruszczyk i Jakub Makowski.

Trener: Sylwester Gacioch

Dnia 28.11.2014 o godzinie 10:40 wyjechaliśmy z Kętrzyna do Bartoszyc, aby rozegrać Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej szkół gimnazjalnych. Na miejscu byliśmy o godzinie 11:30. O 12:15 zaczął się pierwszy mecz w drugiej grupie miedzy Lidzbarkiem, a Kandytami, który wygrał Lidzbark 2:1 (20:13 ; 17:20 ; 15:12). Nasi siatkarze w składzie:  Szafkowski, Pskowski, Skabara, Laskowski, Wojtkiewicz, Miechowicz, Makowski, Ulkowski, Piotrowicz i Gabryszak prowadzeni przez Pana Sylwestra Gaciocha zagrali drugi mecz z Lidzbarkiem, który niestety przegrali 0:2 (17:20 ; 17:20). W trzecim meczu nasi siatkarze podejmowali Kandyty, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 (20:14 ; 20:10) dla Kętrzyna. Pierwsze miejsce w grupie przypadło Lidzbarkowi z dwoma wygranymi, drugie Kętrzynowi ze stanem 1 wygranej, a ostatnie, odbierające szanse na dalsza grę- trzecie miejsce przypadło Kandytom. Nasi siatkarze wyszli z grupy na drugim miejscu trafiając tym samym na najsilniejszy skład turnieju - Bartoszyce. Tu szczęście nam nie dopisało. Chodź mecz rozgrywany był  na sali z wysokim sufitem, to niestety zakończył się wynikiem 2:0 (25:11 ; 25:7) dla Bartoszyc. Ostatecznie wróciliśmy na małą salę  by rozegrać ostatni mecz z Węgorzewem o trzecie miejsce. Mimo wcześniejszej porażki nasza dziesiątka z entuzjazmem i rządzą wygranej wbiegli na sale, po czym wygrali 2:0 (21:19 ; 20:15). Mecz zakończyli pięknym asem serwisowym Pawła Pskowskiego. Na pochwale zasługuje Wiktor Ulkowski, który w ważnych momentach pokazał sie z najlepszej strony. Nie był on jedyną osobą która starała się za wszelką cenę wspomóc Kętrzyn w drodze do wygranej. Michał Miechowicz, który do granic wytrzymałości walczył o każdy punkt dla swojej drużyny świetnymi atakami jak i blokami. Niestety doznał kontuzji wybicia palca w meczu z Węgorzewem. Jest on dobrym przykładem poświęcenia, dla kolegów w walce o szczytne cele. Brawo  Panowie !!!

Szymon Śliwa