Szybki dostęp

 

Rozpoczęła się kolejna edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej 2017. W tym roku do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn. Łącznie 54 zawodników z gimnazjum i liceum.

Ulańce – Karmazynowe Bractwo 3:1

Połubiński Adrian – 1

Lach Łukasz – 1

Markowski Karol – 1

Piotrowicz Dominik – 1

Pierwszy mecz tegorocznej ligi zapowiadał się ciekawie. Obydwie drużyny liczyły na 3 punkty, jednak to drużyna Ulańców zgarnęła komplet punktów. Już na samym początku Ulańce wyprowadzili zabójczą kontrę i wyszli na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy wyrównał Dominik Piotrowicz. Druga połowa należała jednak do zawodników Ulańców. Najpierw pięknym strzałem za pola karnego Łukasz Lach zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny. Następnie po błędzie obrońców wynik spotkania ustanowił Karol Makowski. Ulańce zasłużyli na zwycięstwo. Grali zespołowo i dobrze w obronie. Karmazynowe Bractwo musie poukładać swoją grę i grać więcej piłką.

 


Jeże Matuły – Sexy Górnicy 1:0

Kędzior Maciej – 1

Sexy Górnicy mieli dużo szczęścia w tym meczy. Ale jak to mówią „szczęście sprzyja lepszym”. Sexy Górnicy atakowali prze cały czas, częściej byli w posiadaniu piłki, ale marnowali wyśmienite okazje do zdobycia gola. Zmarnowany karny, słupek, poprzeczka i 5 zmarnowanych setek. Jeże Matuły wykorzystali jedną z nielicznych okazji i zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. Jeże się cieszą, Górnicy muszą popracować nad skutecznością.

 


Raki Maki – Mistrzowie VaBank 2:6

Makarewicz Piotr – 1

Miechowicz Michał – 1

Gomoła Bartosz – 3

Gałęzowski Jakub – 2

Kudraj Mateusz – 1

Ten mecz prze kibiców był nazywany „przedwczesnym finałem”. Spotkały się teoretycznie dwie najmocniejsze drużyny. Zapowiadał się zacięty mecz. Jednak boisko szybko zweryfikowało proporcje siły. Mistrzowie VaBank dominowali na boisku. Grali szybką i dokładną piłkę i dość łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich, których większość wykorzystali. Raki Maki bronili się dzielnie, od czasu do czasu atakowali, co udokumentowali dwiema bramkami. Mistrzowie VaBank potwierdzili swoją wysoką formę i chęć zdobycia mistrzostwa. Raki muszą przełknąć gorycz porażki, co nie oznacza, że nie pokażą na co ich stać w kolejnych meczach.

 Na drugą kolejkę SLPN zapraszamy w środę 12 kwietnia, na godzinę 15.00.

foto: Aleksandra Chojecka