Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w obchody 660 rocznicy nadania praw miejskich.

W dniu 26 maja kętrzyńskie jeziorko było areną zmagań sztafet mieszanych. Każda sztafeta składała się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców. Sztafety miały do pokonania trasę wokół jeziorka. Pierwsze wybiegały dziewczęta, a od połowy dystansu po przekazaniu pałeczki sztafetowej biegli chłopcy. Każdy rocznik gimnazjum startował osobno. W kategorii klas pierwszych i drugich nasze  zespoły zajęły 3 miejsce, w klasach trzecich miejsce drugie.

W sobotę 10 czerwca w hali MOSIR przy ulicy Moniuszki odbył się turniej koszykówki chłopców szkół gimnazjalnych. Zespół w składzie: Szymon Kajat, Hubert Malinowski, Łukasz Kowalski, Daniel Mączyński, Jerzy Matuła, Jakub Filipkowski zajęli pierwsze miejsce, wygrywając z gimnazjum Nr 2.

We wtorek 13 czerwca w Bałtyckim Centrum Bilardowym przy ulicy Moniuszki odbył się turniej bilarda klas gimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali w odmianie 9- bil. Najlepiej zaprezentował się Jakub Łopacki z klasy 2c gim. zajmując 2 miejsce. Maciej Sieniakowski również z klasy 2c zajął 3 miejsce.

Z kolei we środę 14 czerwca grali licealiści, także w odmianę 9-bil. Tu pierwsze miejsce zajął Karol Markowski z klasy 1ab LO. W finale pokonał swojego kolegę z klasy Karola Połońskiego 2:1. Trzecie miejsce zajęli: Patrycja Moczarska 2b i Krystian Maryńczak 1 ab.