Rekrutacja 2019/2020

 

Światłoczuli

W czwartek 09 lutego wybraliśmy się na spontaniczny wypad za miasto, aby uwiecznić piękno naszej polskiej zimy. Prze cały dzień pogoda była kiepska a niebo zachmurzone. Przejaśniło się na moment i wyszło słonko. Trwało to jednak kilka minut. Jednak nie zniechęciło to nas i ruszyliśmy w teren, aby szukać ciekawych tematów. Niestety nasz plener nie trwał zbyt długo, bo już po kilku minutach zaczął padać śnieg i „odmarzły” nam nosy i ręce. Mimo niesprzyjających warunków nie poddaliśmy się. Szukaliśmy symetrii i różnych ciekawych kształtów stworzonych przez zimę. Kilka zdjęć udało się zrobić. Mimo niepowodzenia planujemy następny wyjazd. Wyczekujcie kolejnych, jeszcze lepszych ujęć!

W tym roku do naszego koła fotograficznego przyszło dużo nowych osób. Po kilku spotkaniach, na których omówiliśmy sprawy teoretyczne przyszedł czas na praktykę. Na pierwszy ogień poszły proste techniki, które mimo swojej prostoty dają ciekawe efekty. Zoomowanie, zdjęcia na długim czasie i bokeh – bo o tych technikach mowa – nie sprawiły nowym członkom zbyt dużych trudności. Zaczęliśmy również pracę w studiu. Na pierwszy ogień poszedł … dym :) Efekty można podziwiać w galeriach poniżej. Wszystkich zainteresowanych fotografią zapraszamy na zajęcia w czwartki o godz. 14.30 w sali 21. A autorom poniższych prac gratulujemy i trzymamy kciuki. Oczywiście czekamy na więcej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

W środę 15 maja zebraliśmy ekipę i pojechaliśmy w plener. Tym razem przywróciliśmy do łask rowery i wybraliśmy się w okolice Gnatowa. Pogoda nie zapowiadała się korzystnie, ale zaryzykowaliśmy i opłacało się. Wyszło słońce, chmurki tworzyły przeróżne kompozycje, więc zabraliśmy się do „focenia”. W tematyce zdjęć przeważał oczywiście krajobraz, ale niektórzy z nas skusili się również na fotografię makro. Wypad był świetną zabawą oraz możliwością rozwinięcia umiejętności. Myślę, że każdy z nas zrobił tego dnia coś, z czego jest dumny i zadowolony. Plener zakończył się pięknym zachodem słońca, który również uwieczniliśmy. 

StapWer

Dnia 31 maja, po raz kolejny w naszej szkoły zagościł Pan Krystian Bielatowicz - niesamowity fotograf, filmowiec, specjalista od fotoreportażu społecznego oraz Street Photo. Należy również do grona wykładowców akademii Nikona. Tym razem rozmawialiśmy na temat filmu. Omówiliśmy główne zagadnienia, takie jak proces kręcenia filmu i jego montaż. Pan Krystian pokazał nam wiele przykładów perfekcyjnie złożonych filmów własnego autorstwa. W kolejnej części warsztatów został nam przedstawiony sprzęt, jakiego używa podczas kręcenia materiałów oraz programy i wszelkiego rodzaju dodatki do obróbki. Jeszcze raz dziękujemy!!!

Weronika i Zuzia

I w końcu są - świeżutkie, pachnące, prosto z pieca :) Zdjęcia z wczorajszego wypadu Światłoczułych.

Zapraszamy do galerii.