Szybki dostęp

 

Komunikat

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

z uwagi na potrzeby działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa:

  • nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  • jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • jeśli wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadomcie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kętrzynie

897542140

TELEFON ALARMOWY 897542177

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformujcie o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

INFORMACJA DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-osob-podrozujacych-ulotki/

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 29.02.2020 r.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-wloch-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who-warszawa-29-02-2020-r/

OFICJALNY PORTAL RZĄDOWY DOT. PROFILAKTYKI KORONAWIRUSA

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

KOMUNIKATY WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ W OLSZTYNIE

https://www.wsse.olsztyn.pl/

INSTRUKCJA MYCIA RĄK GIS

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ 

 

Dzięki panu Karolowi udało nam się zobaczyć kilku dniowe tropy watahy wilków, trasę którą przechodził łoś oraz uratowaliśmy Henrego :). Henry to żabka, która ze wcześnie obudziła się i znaleźliśmy ją/go po prostu na drodze, gdy chodziliśmy po lesie - pan wykopał małą dziurkę, położył żabkę, przykrył ją/go ziemią i liśćmi. Miłego snu jej/mu życzymy w tą zimę i do zobaczenia na wiosnę :).

Gdy w końcu pojawiło się zimowe słońce pan Jarek pokazał nam filtry połówkowe, które wykorzystuje się do fotografii pejzażowej. Nasz wypad był niezwykłym doświadczeniem oraz świetną zabawą oraz sprawił, że inaczej spojrzeliśmy na zdjęcia w plenerze. Na sam koniec naszej wyprawy po lesie i przedzierania się przez śnieg widzieliśmy dzięcioła, który "pracował" nad naszymi głowami.

Polecamy każdemu wyjazd na kilka godzin do lasu, nie tylko po to by porobić zdjęcia, ale również po to by odciąć się od otaczającego nas zgiełku miejskiego i ciągnących się za nami dźwięków telefonów. Przyroda ma taki piękny dźwięk - nie do powtórzenia.

Weronika

foto: Weronika i Zuzia