Rekrutacja 2018/2019

Szkolne talenty

W miniony weekend w Lidzbarku Warmińskim, odbył się 14 Ogólnopolski Przegląd Piosenki „Kryształowa Nuta”. Podobnie jak w minionych latach, do lidzbarskiego Domu Kultury zjechali wokaliści i wokaliści z całej Polski. Nie zabrakło również reprezentantki z naszej szkoły. Ola Jeznach, bo o niej mowa, dostała się do koncertu finałowego, w którym wystąpiło 30 najlepszych wokalistów z ponad 200 zgłoszonych (wybranych poprzez przesłuchania wysłanych nagrań). Finałowe występy oceniło jury w składzie: Ryszard Szmit (realizator dźwięku, muzyk oraz producent muzyczny), Marcin Kindla (producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów) oraz Maciej Wróbel (Redaktor Naczelny ReTv). Ola zaprezentowała się bardzo dobrze. Jury przyznało jej wyróżnienie. Nasza wokalistka wykonała utwór „Wędrowni muzykanci” K. i. Gałczyńskiego.

Zawsze, kiedy wybieram piosenkę staram się, aby pasowała do mojego głosu. Następnie pracuję nad jej interpretacją i przesłuchuję oryginalne wykonanie. Na koniec wprowadzam swoje zmiany. Tutaj głównie musiałam pracować nad intonacją oraz dykcją.” – tłumaczy Ola.

Zakwalifikowani uczestnicy rywalizowali w jednej kategorii, a przedział to 15 - 35 lat. Tym większe gratulacje dla Oli. Była jedną z najmłodszych uczestników konkursu. Mamy nadzieję, że za rok Ola poprawi swój wynik :) Trzymamy kciuki!

Jeden z dziesięciu to polski teleturniej edukacyjny, emitowany w TVP od 3 czerwca 1994. W ostatnim odcinku (16 odcinek 104 edycji programu) wystąpił nasz nauczyciel, Tomasz Chlewiński. Zaprezentował się bardzo dobrze odpadając przed samym finałem. Panu Tomaszowi gratulujemy przeogromnej wiedzy i liczymy, że któryś z naszych uczniów pójdzie w jego ślady :)

Gdy podczas przerwy, przechadzając się korytarzem mijacie znajome Wam twarze, nie zawsze wiecie, że mijana przez Was osoba ma jakieś hobby lub pasję, która jest ich całym życiem. Ostatnio pisaliśmy o Natalii i Oli. Tym razem przedstawimy Wam dziewczynę, która od 8 roku życia jeździ konno. Ale to nie zwykłe rekreacyjne przejażdżki. Wiktoria Waszczak, bo to o niej mowa, trenuje skoki przez przeszkody. Jej koń nazywa się Penetosa. Od półtora roku, pod czujnym okiem trenerki – Moniki Pasik, Wiktoria startuje w zawodach, w klasie N (wysokość przeszkód 120 cm). A oto jej osiągnięcia:

  • 2 vice-mistrzyni Warmii i Mazur w kategorii junior młodszy
  • 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Północnej w kategorii junior młodszy
  • 1 i 3 miejsce w Business Class Cup Gałkowo Masters
  • 1 i 2 miejsce – klasa L Hipodrom Sopot
  • 3 miejsce klasa P Hipodrom Sopot

To oczywiście nie koniec osiągnięć Wiktorii. Ale "skoki" to nie tylko zawody. To tysiące godzin spędzone w siodle na parkurze. To czas spędzony ze swoim ulubieńcem. Trzeba go oporządzić, nakarmić. W końcu podczas skoku stają się jednym organizmem. Bez wzajemnego zaufania i wzajemnej (nie będę bał użyć się tego słowa) miłości nie osiągnęliby tylu sukcesów.

Fajnie, że młodzi ludzie mają takie pasje. Trzymamy kciuki za Wiktorię i życzymy dalszych sukcesów!

foto: Nasze Miasto Kętrzyn.pl

W Mistrzostwach Warmii i Mazur w boksie młodzików i kadetów oraz eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów organizowanych w dniach 9-10 lutego w Kętrzynie wzięło udział 37 bokserów z 7 klubów okręgu oraz  gościnnie 8 bokserów zaproszonych przez organizatorów ze  Starogardu Gdańskiego. Kętrzyniacy wywalczyli pięć tytułów mistrzowskich Warmii i Mazur oraz trzy awanse do Mistrzostw Polski Juniorów. Tytuł mistrza i awans wywalczył sobie również Damian Rafalski (uczeń naszej szkoły) w wadze do 91 kg. 

Damianowi serdecznie gratulujemy i życzymy udanych walk w Ciechocinku na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się pod koniec lutego.

2 lutego w Węgorzewskim Centrum Kultury rywalizowało pięć formacji rockowych w III Zimowym Turnieju Rockowym. Drugie miejsce zajął zespół „Bihot” z Kętrzyńskiego Centrum Kultury, w którym występuje aż 4 naszych uczniów. Patrycja Petrych – wokal, Oliwia Cwalina – gitara elektryczna, Kasia Wajs – perkusja i Konrad Karanowski – gitara elektryczna.

Młodym „rockmenom” serdecznie gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów :)

Więcej na: http://wegorzewo.pl/