Wystawa fotograficzna "Poruszenie"

Szkolne koło fotograficzne "Światłoczuli" zaprasza!!!

 

Szkolne talenty

15 czerwca w Korszach odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wokalny "Mazurski Słowik". Naszą szkołę reprezentowały: Ola Jeznach i Patrycja Petrych (w kategorii wiekowej - gimnazjum i klasy VII) oraz Sandra Stadnik (w kategorii wiekowej - szkoły średnie i dorośli. Dziewczyny wypadły bardzo dobrze. Ola zdobyła 3 miejsce, a Sandra 2 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Patrycji, mimo świetnego występu, niestety nie udało wywalczyć pudła. Serdecznie gratulujmy!!!

16 czerwca w Olsztyńskim Planetarium odbyła się uroczysta Gala z okazji Finału Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika”. Na konkurs napłynęło ponad 60 prac z całego województwa. Uczeń naszej szkoły, Bartosz Kisły znalazł się w gronie 9 finalistów. Każdy finalista musiał zaprezentować swoją pracę (Bartek stworzył multimedialny pamiętnik Mikołaja Kopernika). W swojej kategorii Bartek zajął II miejsce. Prace konkursowe były naprawdę bardzo profesjonalnie przygotowane. Samo jury miało problem z wyłonieniem zwycięzcy. Należy dodać, że większość uczestników była z Olsztyńskich szkół, tym większe brawa należą się Bartkowi.

Po Gali Bartek nie ukrywał emocji. Byłą bardzo szczęśliwy i dumny ze swojego projektu: „Ogromny sukces, możliwe, że jeden z największych na mojej informatycznej drodze. Jestem bardzo zadowolony z pracy, którą wykonałem i cieszę się, że znalazło to również swoje odzwierciedlenie w wynikach konkursu. Po tym sukcesie nie chcę się zatrzymywać, ten konkurs to już przeszłość, a ja zamierzam dalej rozwijać się w kierunku informatyki".

Wielkie gratulacje!!!

Dzisiaj w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyły się przesłuchania do koncertu finałowego 45 Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Do przesłuchań dostały się Ola Jeznach i Sandra Stadniki. Łącznie 38 osób z całej Polski. Dziewczyny wykonały po 2 utwory. Zaprezentowały się bardzo dobrze. Jury miało nie lada problem z wyborem 13 osób, które wezmą udział w koncercie finałowym. Po burzliwych (prawie 2 godzinnych) obradach ogłoszono wyniki. Zdaniem jury o "być albo nie być" w finale decydowały detale.

Do finału dostała się Ola Jeznach! To wielki sukces młodej (16 lat) wokalistki z Kętrzyna! Sandrze zabrakło trochę szczęścia. Ale jak mówi za roku ponownie wyśle zgłoszenie! Konkurs finałowy już 20-21 czerwca na dziedzińcu Zamku w Olsztynie. Trzymamy kciuki!!!

 

 

 

Miło nam poinformować, że nasze uczennice: Sandra Stadnik i Ola Jeznach dostały się na przesłuchania do 45 Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Do przesłuchań zakwalifikowało się 38 zespołów i wokalistów z całej Polski. To wielki sukces naszych wokalistek. Znalazły się w naprawdę doborowym gronie. Przesłuchania już 2 czerwca – trzymajcie kciuki!!!

Dnia 18 maja w Auli Gimnazjum nr 2 odbył się "Taneczny Wieczór" organizowany przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. Celem spotkania było zaprezentowanie umiejętności tancerzy trzech pracowni tanecznych (pracownia tańca współczesnego, HIP-HOP, BREAKDANCE). W pokazach udział wzięły uczennice naszej szkoły, które od wielu lat uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez KCK. Dominika Rybicka (3a Gim), Aleksandra Zdybel (3b Gim), Klaudia Gryczka (3b Gim), Marysia Lender (3b Gim) i Iza Kadelska (1d2 LO) - reprezentują grupę tańca współczesnego. Natalia Pucer (3c Gim) grupę tańca BREAKDANCE, a Wiktoria Tonojan (1a LO) grupę HIP-HOP. Dziewczyny należą do teatru "Czarno-Biała Strefa Tańca". Na swoim koncie mają kilka spektakli. Największym sukcesem okazał się spektakl pt.: "Kierunek nieznany" opowiadający o zsyłce ludzi na Syberię.

Na „Tanecznym Wieczorze” nasze dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Publiczność była zachwycona. Dziewczyny dały czadu. Widać, że kochają to co robią :) Życzymy dziewczynom dalszych sukcesów. Jesteśmy dumni, że tak godnie reprezentują naszą szkołę.