W miniony weekend w Lidzbarku Warmińskim, odbył się 14 Ogólnopolski Przegląd Piosenki „Kryształowa Nuta”. Podobnie jak w minionych latach, do lidzbarskiego Domu Kultury zjechali wokaliści i wokaliści z całej Polski. Nie zabrakło również reprezentantki z naszej szkoły. Ola Jeznach, bo o niej mowa, dostała się do koncertu finałowego, w którym wystąpiło 30 najlepszych wokalistów z ponad 200 zgłoszonych (wybranych poprzez przesłuchania wysłanych nagrań). Finałowe występy oceniło jury w składzie: Ryszard Szmit (realizator dźwięku, muzyk oraz producent muzyczny), Marcin Kindla (producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów) oraz Maciej Wróbel (Redaktor Naczelny ReTv). Ola zaprezentowała się bardzo dobrze. Jury przyznało jej wyróżnienie. Nasza wokalistka wykonała utwór „Wędrowni muzykanci” K. i. Gałczyńskiego.

Zawsze, kiedy wybieram piosenkę staram się, aby pasowała do mojego głosu. Następnie pracuję nad jej interpretacją i przesłuchuję oryginalne wykonanie. Na koniec wprowadzam swoje zmiany. Tutaj głównie musiałam pracować nad intonacją oraz dykcją.” – tłumaczy Ola.

Zakwalifikowani uczestnicy rywalizowali w jednej kategorii, a przedział to 15 - 35 lat. Tym większe gratulacje dla Oli. Była jedną z najmłodszych uczestników konkursu. Mamy nadzieję, że za rok Ola poprawi swój wynik :) Trzymamy kciuki!