Szybki dostęp

 

Komunikat

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

z uwagi na potrzeby działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa:

  • nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  • jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • jeśli wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadomcie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kętrzynie

897542140

TELEFON ALARMOWY 897542177

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformujcie o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

INFORMACJA DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-osob-podrozujacych-ulotki/

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 29.02.2020 r.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-wloch-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who-warszawa-29-02-2020-r/

OFICJALNY PORTAL RZĄDOWY DOT. PROFILAKTYKI KORONAWIRUSA

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

KOMUNIKATY WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ W OLSZTYNIE

https://www.wsse.olsztyn.pl/

INSTRUKCJA MYCIA RĄK GIS

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ 

 

Czy masz swoich idoli jeśli chodzi o fotografię? Kto Cię inspiruje?

Idoli fotografów jako takich nie mam, aczkolwiek lubię oglądać zdjęcia innych osób jak np. Kateriny Plotnikovej. Zajmuje się ona fotografią w której ukazuje ludzi i zwierzęta w swego rodzaju symbiozie - często porusza problematykę trudną, wręcz kontrowersyjną – krótko rzecz ujmując to ciekawe prace.

Jaki styl fotografii najbardziej Cię pasjonuje, jaka forma?

Zajmuję się tylko fotografią cyfrową, ale chciałbym kiedyś sprawdzić się w analogowej. Jeżeli pytasz co fotografuję to odpowiadam, że wszystko. Próbuję także grafiki komputerowej z większym lub mniejszym powodzeniem. [śmiech]

Pracujesz z martwą naturą, jak i modelkami - kogo najczęściej wybierasz do swoich projektów, jakie warunki należy spełnić?

Tak to prawda, podejmuję się wielu projektów. Najważniejsze są chęci, po tym stwierdzam czy współpraca będzie udana, a przede wszystkim interesująca - nie ma żadnych specjalnych wymagań, liczą się chęci i wyobraźnia.

Multipremiera oraz liczne sesje, prace konkursowe, a ostatnio wystawa w naszej Bibliotece Szkolnej. Dałeś się poznać jako sympatyczny oraz niesamowicie skromny chłopak. Nie zmienia to faktu, iż zdobyłeś wiele wyróżnień – jaki masz do tego stosunek?

Wygrane konkursy bardzo motywują, chcę działać dalej. Miło, że komuś podobają się moje zdjęcia. Wygrane nagrody pozwalają mi się rozwijać. Jeżeli mogę się pochwalić, mam na swoim koncie już 50 sesji.

Sukcesy Kryspina:

- 3 akceptacje Vogue
- Ogólnopolskie wyróżnienie ToDobryKurs.pl,
- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Błękit i Zieleń"
- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Przyroda w obiektywie, czyli wakacje z przyrodą"
- Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Wiosenne Przebudzenie",
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Ptasi Piknik"

Ile czasu zajmuje Ci wydanie danego projektu - pomysł, realizacja, poprawki, premiera?

To zależy od "projektu". Multipremierę przygotowywałem około pół roku, przeciętna sesja zajmuje kilka tygodni. Są też spontaniczne, które robimy w nagłym przypływie weny. Najwięcej czasu zajmuje teraz post produkcja, zupełnie odwrotnie niż dwa lata temu. Najważniejszy jest dobry pomysł, bo bez niego to i pół roku nie starczy.

Zaistniałeś na Facebook’u, a od niedawna próbujesz reklamy na YouTube - czy media społecznościowe to dobre miejsce dla osób z pasją?

„Zaistniałem” to chyba za mocne słowo, po prostu prowadzę swoją stronę. Na YouTube zamieszam filmy zza kulis swoich sesji, które od Multipremiery są ich nieodłączną częścią i tym samym poszerzam grupę swoich odbiorców. Tak, myślę że takie media pozwalają zaprezentować swoje zainteresowania i pomysły szerszemu gronu, a niekiedy są startem w karierze.

A jeśli chodzi o relacje Kryspin Kaczmarek/fotografia, fotografia/Kryspin Kaczmarek, ale w przyszłości? Czy w wieku, powiedzmy sobie, trzydziestu lat widzisz się z aparatem w dłoni?

Nie planuję wiązać swojej przyszłości z fotografią, przynajmniej teraz. Traktuję to jako hobby i oderwanie od codzienności, ale kto wie co będzie w przyszłości.

Bardzo dziękuję za tę rozmowę, to był mój, jak i Twój debiut – zajmujemy się w tej chwili pierwszym wywiadem, którego jestem twórcą, z najsympatyczniejszym fotografem jakiego przyszło mi poznać osobiście, w roli głównej. Życzę Ci dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu pasji, której szczerze Ci zazdroszczę. Dziękuję jeszcze raz.

Ja również bardzo dziękuję za rozmowę oraz przemiłą atmosferę. Życzę kolejnych wywiadów i owocnej pracy, mam nadzieję, że w przyszłości zobaczę jeszcze jakąś publikację Twojego autorstwa. Każdemu życzę takiego spotkania, nie ukrywam, że było to niesamowite przeżycie.


Dziękuję Chłopakom za przeprowadzenie super fajnego wywiadu :)

Bożena Wójcik-Wasilewska
nauczyciel-bibliotekarz