Szybki dostęp

 

Komunikat

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

z uwagi na potrzeby działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa:

  • nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  • jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • jeśli wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadomcie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kętrzynie

897542140

TELEFON ALARMOWY 897542177

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformujcie o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

INFORMACJA DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-osob-podrozujacych-ulotki/

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 29.02.2020 r.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-wloch-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who-warszawa-29-02-2020-r/

OFICJALNY PORTAL RZĄDOWY DOT. PROFILAKTYKI KORONAWIRUSA

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

KOMUNIKATY WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ W OLSZTYNIE

https://www.wsse.olsztyn.pl/

INSTRUKCJA MYCIA RĄK GIS

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ 

 

31 grudnia, niby kolejny dzień, kartka w kalendarzu. Nic bardziej mylnego. Jest to dzień zabawy, wielkiej ilości alkoholu, no chyba, że nie masz jeszcze 18 lat. Wtedy jest jeszcze bardziej hardkorowo, oczywiście mam na myśli Piccolo ( nieważna jaki smak, ważne żeby sponiewierało). Picie do upadłego albo i dłużej, tańce, w skrajnych przypadkach karaoke. Mniej więcej tak według niektórych wygląda super spędzony sylwester. Nie wiem jak was, ale mnie coś takiego nie kręci. Zdarzają się również odwrotne przypadki. Szczelnie zamknięte okna i drzwi, dla lepszego efektu pozasłaniane kocami bądź ręcznikami, opaska na oczy, wyjęte baterie z zegarka, żeby nie słyszeć cykania. Włączenie relaksacyjnej muzyki, która swoją drogą potrafi przyprawić o spazmy, napady furii, obijanie się o ściany. Czy tylko ja tak mam? Mniejsza z tym. Ważne, że ludzie nie zawsze potrafią znaleźć coś pomiędzy. Może zaproponuję przykładowy scenariusz i kilka wskazówek. Jest tydzień przed końcem roku, a ty słyszysz koleżankę bądź kolegę mówiących: "w przyszłym roku będę chodzić na siłownię", "w przyszłym roku schudnę te 5 kg" albo najbardziej absurdalne: "w przyszłym roku nie będę jest słodyczy". Zamiast wdawać się w dyskusję chcąc uświadomić im, że każdego roku słyszysz dokładnie to samo, uśmiechnij się, pokiwaj głową i udawaj głupka, to naprawdę działa, tzw. "taktyka mistrzów", czyli zlej się z tłem. Kiedy w sklepie natkniesz się na tłumy kupujące hektolitry wódki i szampana (wina musującego) za 3 złote, Ty na przekór kup coś, co nie smakuje jak odpady poprodukcyjne broni jądrowej mylnie nazywane szampanem. Wybierz najdroższego szampana, jakiego mają w ofercie. Ty będziesz się delektować bogactwem smaku, oraz nigdy nie zapomnisz min osób stojących za tobą w kolejce. A teraz sylwester, możesz go zorganizować sam/sama, bądź z kimś. Wybierz kilka filmów, kategoria zależna od naszych upodobań, nasz zacny szampan, jakieś przekąski np: krewetki i kawior, albo jeśli ktoś spłukał się przy zakupie trunku, chipsy i popcorn. Najważniejsza część, z powodu licznych ostrzałów wywieś białą flagę, by było wiadomo, że nie jesteś wrogiem i masz pokojowe zamiary. Nałóż hełm (tak na wszelki wypadek), przygotuj sobie wygodne stanowisko i rozkoszuj się seansem. Strzały za oknem możesz potraktować jako dodatkowe efekty graficzne i dźwiękowe. Jest jeszcze jedna sprawa, której nie unikniemy, mianowicie są to życzenia, ale bez nerwów, nie jest to takie straszne, wystarczy proste "wesołego nowego roku" i takie słowa kieruję do wszystkich.

Baquette