Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2020/2021

REKRUTACJA 2020/2021


SAMOKSZTAŁCENIE

 

 

Już wkrótce uczniowie szkół średnich muszą zmierzyć się z najważniejszym egzaminem dojrzałości, czyli maturą. Oprócz przedmiotów obowiązkowych, czekają ich również te dodatkowe, których zaliczenie jest konieczne, aby dostać się na wymarzone studia. Jak wiadomo, pochłonie im to wiele cennego czasu, ale również nie obejdzie się bez zbędnego stresu. Kiedy zatem zabrać się za naukę, by zdążyć i uporać się ze wszystkim? Już od początku klasy maturalnej powinniśmy być systematyczni i powtarzać sobie co jakiś czas najważniejsze zagadnienia. Musimy pamiętać o tym, aby nie brać się do pracy na ostatnią chwilę. Nie zawsze wystarcza nam to, że pracujemy regularnie, ważnym elementem jest również odpowiednie opracowanie swojego systemu nauki. Warto sięgnąć również po dodatkowe korepetycje. Szczególnie dla osób, które zdają maturę na poziomie rozszerzonym. Co prawda, od 2015 roku zmieniają się zasady egzaminu dojrzałości. Matura będzie znacznie trudniejsza, co ma podobno ułatwić naszą przyszłość. Maturzysto! Zabieraj się za naukę. Każdy sam pracuje na swoją przyszłość. Czas tak szybko płynie, że zanim się obejrzę sama będę musiała stanąć przed tak trudnym doświadczeniem.

Martyna Olszewska