Szybki dostęp

 

6 czerwca w Pasłęku odbyły się X Mistrzostwa Polski Nauczycieli w biegu na 10 km, w których wystartowało dwóch naszych nauczycieli. W 30 stopniowym upale (miejscami topił się asfalt), na bardzo ciężkiej trasie (60% to podbiegi) rywalizowało ponad 350 osób z całej Polski (w tym ponad 50 nauczycieli). Warunki były na tyle ciężkie, że biegu nie ukończyło ponad 70 osób. Nasi nauczyciele pokazali jednak klasę i ukończyli bieg, uzyskując dobre wyniki.

Pan Robert Puczel w kategorii OPEN był 148, w swojej kategorii wiekowej 58, a w rywalizacji nauczycieli 18! Uzyskał czas 52:30, co daje średnie tempo 5:15/km. Zapytaliśmy go o wrażenie po biegu: „Był to najtrudniejszy bieg w mojej dotychczasowej przygodzie z bieganie. Nie spodziewałem się, aż tak trudnej trasy. Do 6 kilometra biegłem na swoją „życiówkę”, ale prawie kilometrowy, stromy podbieg i słońce zrobiły swoje. Opadłem z sił i walczyłem by ukończyć bieg. Po przebiegnięciu mety byłem szczęśliwy, ale ledwo żywy. Kilka minut zajęło mi dojście do siebie, ale było warto. Jestem teraz mocniejszy o nowe doświadczenie.”

Pan Jarosław Olejnik w kategorii OPEN był 38, w swojej kategorii wiekowej 13, a w rywalizacji nauczycieli 7. Uzyskał czas 43:07, co daje średnie tempo 4:19/km. Po biegu powiedział: „Trasa była wymagająca, ale to dobrze, lubię podbiegi :) Niestety słońce wygrało chyba z każdym na trasie. Liczyłem na trochę lepszy czas, ale niestety wyszło jak wyszło. Jestem jednak zadowolony, bo jakby nie było wyprzedziłem Pawła Czapiewskiego, brązowego medalistę Mistrzostw Europy i rekordzistę Polski na 800 m. Wiem, że to nie jego dystans, ale to zawsze jakieś osiągnięcie :) Jeśli nie dopadnie mnie żadna kontuzją obiecuję poprawić się za rok (marzę o złamaniu granicy 40 minut). Trzymajcie kciuki i biegajcie z nami!”.

Naszym sportsmenom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!