Pomimo dnia wolnego od szkoły, 20 kwietnia klasa Ic LO wraz z panią Elżbietą Niedźwiedzką-Dżus oraz panią Małgorzatą Fiedorowicz wybrała się do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Narodowe, w którym omawialiśmy portrety trumienne, "Kazanie Skargi" autorstwa Jana Matejki oraz średniowieczną rzeźbę Pięknej Madonny z Wrocławia. Mieliśmy również okazję zobaczenia innych znanych dzieł, np. "Bitwa pod Grunwaldem" lub "Krakowskie Przedmieście" Canaletta. Po wyjściu z muzeum mieliśmy czas wolny na ulicach Śródmieścia. Natomiast głównym punktem wycieczki był musical "Metro" w Teatrze Buffo. Byliśmy zachwyceni połączeniem śpiewu, tańca, gry aktorskiej, a także efektami świetlnymi. Na sali chyba nie znalazła się osoba, której nie podobałby się ten spektakl. Niestety był to ostatnia atrakcja w stolicy. Później wsiedliśmy do autobusu i z krótką przerwą w McDonald's, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Kętrzyna około 23.