Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

Dnia 21.01.2016r. Klasa 3AB po wielu próbach wybrała się na swoja pierwsza wycieczkę szkolna (nie licząc sprzątania lasu w Srokowie). Z Kętrzyna wyruszyliśmy o godzinie 6, a celem podróży była Warszawa. Pierwszym punktem wyprawy był Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie przypomniano nam na krótkiej lekcji zasady ustroju państwa. Następnie zwiedziliśmy sale plenarna i inne części budynku. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Narodowym. Zobaczyliśmy tam wystawę archeologiczna ''Faras'' im. prof. Kazimierza Michałkowskiego, wystawę Bronisława Krystalla oraz malarstwo od epoki średniowiecznej po XXI wiek. Ciekawych ekspozycji było tyle, że nie wystarczyło nam czasu i sił na zobaczenie wszystkiego. Na ten punkt wycieczki potrzebny byłby chyba cały dzień. Ostatnim punktem była "Niewidzialna wystawa" jest to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której trzeba radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, ciekawostka jest, że po całej wystawie oprowadza właśnie osoba niewidoma. Więcej jednak nie zdradzimy, warto wybrać się na tą wystawę i uważamy że był to najciekawszy punkt wycieczki. Po wystawie nadszedł czas na jedzenie, zatrzymaliśmy się w Arkadii. Powrót do Kętrzyna był spokojny i bezpieczny, kierowca spisał się doskonale pomimo trudnych warunków na drodze. Chwile przed północą byliśmy w Kętrzynie i wszyscy z samego rana poszliśmy do szkoły. Bardzo dziękujemy naszemu opiekunowi Pani Małgorzacie Niedzwiedzkiej za to, że nam zaufała i samodzielnie wzięła dosyć liczną grupę na wycieczke.