Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

 

Na miejscu najpierw zwiedziliśmy Izbą pamięci- miejsce, gdzie był więziony Ks. Prymas.  Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego, której przewodniczył Ksiądz Kustosz Sanktuarium Królowej Pokoju. Zostaliśmy serdecznie powitani wśród wielu innych szkół. Po mszy świętej z tej barokowej świątyni przeszliśmy z zapalonymi zniczami do ogrodu, gdzie znajduje się Kalwaria, miejsce nadziei, duchowego cierpienia i modlitwy za Kościół i Ojczyznę Ks. Prymasa.

Na zakończenie Księża Marianie  ugościli nas pyszną zupą pomidorową i słodkimi bułeczkami. Wróciliśmy do Kętrzyna z nowym entuzjazmem do życia i przesłaniem Ks. Prymasa:

„Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno”.

Serdecznie dziękujemy Władzom naszego miasta i parafii Św. Katarzyny za zorganizowanie nam tego wyjazdu. Mamy nadzieję, że w następnym roku będzie więcej chętnych, a wyjazdy do Stoczka zapiszą się na stałe w tradycji  naszej szkole.