Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

 

Podczas pokazów mieliśmy okazję obejrzeć wiele doświadczeń ilustrujących zagadnienia mechaniki, które nie są możliwe do przeprowadzenia na lekcjach fizyki w szkole. Zobaczyliśmy, np. badanie ruchów prostoliniowych jednostajnych i zmiennych, a także siły tarcia przy użyciu profesjonalnej aparatury pomiarowej oraz doświadczenia dotyczące ruchu obrotowego, stanu nieważkości i zasady zachowania energii. Ciekawa forma prezentacji oraz zaskakujące wyniki niektórych doświadczeń udowodniły nam, że fizyką można świetnie się bawić.

Po zakończonych pokazach spędziliśmy kilka godzin na toruńskiej starówce, gdzie mogliśmy poznać część miasta Kopernika i zrobić zakupy, których głównym celem były oczywiście pierniki :)

Dziękujemy naszym opiekunom: p. Piotrowi Henrykowskiemu oraz p. Joannie Chotyniec i p. Ludmile Grabias za udany wyjazd. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli wziąć udział w podobnych lekcjach fizyki.

Uczestnicy wycieczki