Dnia 14 lutego w naszej szkole obchodzone były walentynki. Z tej okazji w sali nr 15 można było zakupić różne słodkości. Ponadto pracownia została ozdobiona przez uczniów z klasy II c w taki sposób, by kawiarenka walentynkowa w pełni wprowadziła nas w romantyczny nastrój. Na twarzach osób ubranych na czerwono przez cały dzień gościł uśmiech. Można było wyczuć atmosferę oczekiwania na specjalną przesyłkę od szkolnych amorów - Aleksandra Frankowskiego i Kacpra Jurczyka, którzy, w ramach poczty walentynkowej, roznosili zakochanym listy w kształcie serc. Tegoroczną nowością była czerwona kanapa zakochanych czekająca na licealistów zainteresowanych wspólnym zdjęciem przed salą kawiarenki. Szczególny nastrój panujący w szkole z pewnością sprawił, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, by mile spędzić ten wyjątkowy dzień.

Samorząd Uczniowski

W ostatni piątek w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Reprezentanci gdańskiej uczelni spotkali się z uczniami klas trzecich i przedstawili im ofertę WSB. Omówili proces rekrutacji, pakiet socjalny szkoły (stypendia), możliwości rozwoju podczas studiów. To kolejne spotkanie naszych maturzystów z przedstawicielami szkoły wyższej. W planach mamy następne. Może  dzięki takim spotkaniom nasi przyszli abiturienci podejmą trafne decyzje, co studiować w przyszłym roku.

Szkolny doradca zawodowy

Trzeba przyznać, że takiego koncertu Filharmonii Narodowej w naszej szkole jeszcze nie było. Nasi goście tym razem przedstawili utwory muzyki symfonicznej, jazzowej i popularnej. Prowadzący przedstawił sekrety budowy instrumentów dętych blaszanych i historię ich powstawania. Ale największy aplauz zyskał sam zespół Wah-Wah Brass, czyli pięciu utalentowanych i pełnych pasji młodych instrumentalistów związanych z warszawską uczelnią muzyczną. Uczynili oni ten koncert tak wyjątkowym, że pierwszy raz w historii koncertów w naszej szkole uczniowie donośnymi brawami na stojąco domagali się bisów :)

Brawo Wy :)

W dniach 15-16 stycznia uczestniczyliśmy w Dniach Przedsiębiorczości: „SHOWBIZ- Show Us Your Business! Program UWM w Olsztynie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości uczniów”.  Z samego rana udaliśmy się do Olsztyna. Tego dnia wzięliśmy udział w  cyklu 3 warsztatów interaktywnych:

1. Ja jako marka i ja w zespole.
  2. Ja w projekcie i jako innowator.
  3. Ja jako pomysłodawca startup’u i ja jako skuteczny sprzedawca.

Po intensywnych zajęciach, w czasie  których nasza młodzież otrzymała pochwały za  czynny udział w kreatywnych ćwiczeniach, udaliśmy się na obiad. Następnie wybraliśmy się na spacer po Kortowie.

Drugiego dnia spotkaliśmy się  z mentorami w zakresie startup’u (tymczasowa organizacja
lub młode innowacyjne przedsiębiorstwo poszukujące modelu biznesowego, który zapewniłby mu zyskowny wzrost) i dojrzałej firmy.

Już od godz 10.00 rozpoczęliśmy finałową międzyszkolną rozgrywkę gry symulacyjnej on-line moderowanej według scenariusza projektu. W pięcioosobowych grupach reprezentujących dwadzieścia szkół młodzież musiała wykazać się wiedzą, sprytem i kreatywnością, ponieważ „każdego dnia” (a byli właścicielami firmy przez 30 dni) podejmowali decyzje w sprawie
m.in. zakupu materiałów, zatrudniania  pracowników, inwestowania.

Po zaciętej walce, prowadząc grę finałową praktycznie do końca,  nasza szkoła  ostatecznie zajęła II miejsce! Dominika Jakubczyk, Mateusz Szukis, Bartosz Gotowski, Bartosz Goluch, Kacper Winiarski - GRATULACJE!!! Ale to nie koniec przygody! Przed nami finał- tworzenie modelu biznesowego.

Dnia 13 stycznia oraz 3 lutego 2020 roku w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości uczniowie kolejnych klas IceG i Id2G I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie gościli po raz kolejny w Banku BNP Paribas w Kętrzynie.

Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie mogli poznać specyfikę pracy w bankowości. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób bardzo kreatywny. Młodzież podzielono na trzy zespoły. Pierwsza grupa uczestniczyła w zajęciach dotyczących produktów bankowych z uwzględnieniem oferty przeznaczonej dla młodych ludzi. W tym czasie grupa druga zapoznała się aplikacją GOmobile, dzięki której klient ma możliwość korzystania ze swojego konta i połączonych z nim usług. Usługa ta zapewnia szybki dostęp do konta, historii transakcji, wykresów, skupiając w jednym miejscu wszystkie posiadane produkty. Trzecia grupa miała okazję przenieść się w wirtualny wymiar oddziału banku oraz obejrzeć filmy dzięki specjalnym okularom Samsung Gear VR. Uczniowie przeżyli niezapomnianą przygodę, a każdy uczestnik zajęć miał możliwość skorzystania z trzech bloków tematycznych.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i zostało pozytywnie odebrane przez uczniów i pracowników banku. Zdobytą podczas półtoragodzinnych zajęć wiedzę młodzi ludzie wykorzystają na co dzień. Taka forma zajęć i współpracy będzie kontynuowana przez naszą szkołę.

Dziękujemy za ciekawą lekcję bankowości i miłe spotkanie Pani Dyrektor Beacie Zoch-Andrzejewskiej, Pani Marcie Ziębie, Pani Agnieszce Mączce oraz Pani Karolinie Nałysnyk.