Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

Co robi uczeń „starego ogólniaka” w piątkowe popołudnie?... Pomaga :) - osobom samotnym, schorowanym i niepełnosprawnym w porządkowaniu grobów ich zmarłych członków rodziny. Dla tych osób świadomość, że ktoś dba o grób ich bliskich, jest bardzo ważna. Tym bardziej dziękujemy Joannie Duckiej 1c, Amelii Ochocimskiej 1d, Kindze Polakowskiej 1d, Mai Mikulskiej 1c, Weronice Szukis 1d, Joannie Skakuj 1d, Angelice Walesiak 1c, Dawidowi Auchim 1c, Jakubowi Sieńko 1c i Wojciechowi Tromczyńskiemu za ich czas i pracę w piątkowe popołudnie.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Biały i Anna Pawlik ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Sztama”.

16 października  obchodziliśmy 43 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża  Jana Pawła II . Dziedzictwo  nauczania Świętego Jana Pawła II jest wciąż żywe. 21 października w naszej szkole obchodziliśmy 21 Dzień Papieski. Hasłem przewodnim tego Dnia były Jego słowa ,,Nie lękajcie się„ wypowiedziane w homilii inaugurującej jego pontyfikat. Uczniowie naszej szkoły: Karolina Zagroba, Angelika Walesiak, Piotr  Mazurowski i Jakub Sieńko pod kierunkiem s. Bolesławy Wierzchowskiej i ks. Kamila Rokickiego przybliżyli podczas okolicznościowej akademii  rangę pontyfikatu Jana Pawła II i wartości głoszone przez Papieża- Polaka.

Papież w nauczaniu skierowanym do młodzieży zwracał uwagę na wymagania związane z byciem człowiekiem. Jednym z głównych wyzwań stojących przed młodzieżą jest świadome podjęcie trudu  rozwijania danych sobie talentów i zdolności również wówczas, gdy inni tego nie wymagają oraz przyjęcia aktywnej postawy wobec życia, wykorzystywania swoich zdolności dla dobra indywidualnego i wspólnego. Po ubogaceniu uczestników akademii treściami z duchowej spuścizny Papieża, nadszedł czas w końcowej części zwrócić też uwagę na radosny akcent z życia Jana Pawła II . Posłużył nam temu quiz o tematyce papieskiej, który przeprowadził ks. Kamil. Uwieńczeniem quizu były słynne „papieskie” kremówki, co wywołało ogromny entuzjazm. Na zakończenie została wspólnie odśpiewana pieśń „ Barka”.

Przedstawiamy naszych stypendystów 🙂 Jesteśmy z Was bardzo dumni. Oby tak dalej 😉

W dniach 5 i 11 października klasy III a i III bd uczestniczyły w spotkaniu  z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie panią Dorotą Broniszewską. Poradnictwo zawodowe polega na udzielaniu osobom bezrobotnym i poszukującym pracy pomocy przy wyborze odpowiedniego zawodu lub miejsca pracy oraz  w planowaniu rozwoju kariery zawodowej.

Tematem przewodnim był rynek pracy, usługi i instrumenty rynku pracy, zagadnienia związane z sytuacją na lokalnym rynku pracy, funkcjonowaniem PUP. Mieliśmy okazję zapoznać się z barometrem zawodów  czyli prognozą zapotrzebowania na pracowników. Lekcja odbyła się w miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy pani doradcy za ciekawą lekcję.

Elwira Rzeczycka

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się Gala Nauczycielskich Oskarów, która wróciła do swojego pierwotnego wyglądu. Ponownie mogliśmy obejrzeć występy młodzieży, niestety tylko w towarzystwie klas pierwszych oraz stypendystów z klas drugich, powróciły oklaski, okrzyki radości. Gala była bardzo ostentacyjna oraz sterylna. W tym roku uczniowie naszej szkoły nominowali swoich ulubionych nauczycieli w 7 kategoriach:
 
Kategoria I
 
TACONAFIDE - duet idealny, spójny, tworzący razem jedną całość - ta dwójka nauczycieli niczym "największy polski boysband" tworzy zgraną parę - razem spędzają przerwy na dyżurach oraz wolne chwile w pokoju nauczycielskim popijając kawusię.
 
Nominowani w tej kategorii zostali:
 
1. Anna Wachnik i Dominika Skrzypczyńska
2. Urszula Wankiewicz i Robert Puczel
3. Sylwester Gacioch i Andrzej Lewandowski
4. Anna Wachnik i Urszula Wankiewicz
5. Sylwester Gacioch i Robert Puczel
 
Pierwszy raz w historii naszych gal na liście znalazło się miejsce ex aequo obie pary uzyskały po 57 głosów, a oto zwycięzcy: Urszula Wankiewicz i Robert Puczel oraz Sylwestr Gacioch i Robert Puczel
 
Kategoria II
 
PEZET - ekspert w swoim fachu, ceniony zarówno przez pierwszaków, jak i przez maturzystów; płynnie i fachowo przekazuje swoją wiedzę w danej dziedzinie - parafrazując klasyka: „odejdziesz, a jego nauki pójdą z Tobą do grobu" .
 
Nominowani w tej kategorii zostali:
 
1. Jarosław Gresik
2. Małgorzata Niedźwiecka
3. Elżbieta Niedźwiecka – Dżus
4. Urszula Wankiewicz
5. Robert Puczel
 
Zwycięzcą kategorii II jest… Pani Urszula Wankiewicz zdobyła ona 117 głosów.
 
Kategoria III
 
YOUNG LEOSIA - nauczyciel, którego lekcje są niczym hulanki - swoją pracę traktuje z dystansem, a uczniowie cenią jego humor i nieco luźniejsze podejście do życia.
 
Nominowani w tej kategorii zostali:
 
1. Małgorzata Niedźwiecka
2. Katarzyna Sadowska
3. Jarosław Olejnik
4. Ks. Kamil Rokicki
5. Agnieszka Jastrzębska
 
Zwycięzcą kategorii III jest… Pani Katarzyna Sadowska zdobyła ona 137 głosów.
 
Kategoria IV
 
RYCHU PEJA - nauczyciel, którego nie wychowała ulica, lecz mury tej szkoły - jest skarbnicą wiedzy nt. murów starego ogólniaka, poznał każdy zakamarek i kąt tego budynku.
 
Nominowani w tej kategorii zostali:
 
1. Jarosław Gresik
2. Halina Zapolska
3. Dariusz Cudziło
4. Małgorzata Fiedorowicz
5. Andrzej Lewandowski
 
Zwycięzcą kategorii IV jest… Pan Jarosław Gresik zdobył on 250 głosów.
 
Kategoria V
 
BELMONDO - nie ma osoby, która by o nim nie słyszała. Znany z wielu zaskakujących i kontrowersyjnych zachowań na lekcjach, nie raz ekscentrycznych, czym zyskał rozgłos wśród uczniów witających go na lekcjach skromnym: "dzień dobry".
 
Nominowani w tej kategorii zostali:
 
1. Sylwester Gacioch
2. Jarosław Olejnik
3. Robert Puczel
4. Jarosław Gresik
5. Elżbieta Niedźwiecka – Dżus
 
Zwycięzcą kategorii V jest… Pan Jarosław Gresik zdobył on 214 głosów.
 
Kategoria VI
 
ŻABSON - nauczyciel znany z nietypowego podejścia do życia, co jest zauważalne m.in. w jego stylu ubioru i zachowaniu, po prostu fashionista, on jest trendsetterem.
 
Nominowani w tej kategorii zostali:
 
1. Joanna Chotyniec
2. Sylwia Grochecka
3. Małgorzata Fiedorowicz
4. Bożena Wierzchowska
5. Sylwester Gacioch
 
Zwycięzcą kategorii VI jest… Pani Małgorzata Fiedorowicz zdobyła ona 270 głosów.
 
Kategoria VII
 
SENTINO - król jest jeden - nauczyciel twierdzący, że jest w radzie nauczycielskiej numerem jeden, na lekcjach dumnie pokazując dominację genetyczną.
 
Nominowani w tej kategorii nominowani są:
 
1. Jarosław Gresik
2. Elżbieta Niedźwiecka - Dżus
3. Sylwester Gacioch
4. Joanna Hryniewicka - Bućko
5. Robert Puczel
 
Zwycięzcą kategorii VII jest… Pan Robert Puczel zdobył on 103 głosy.
 
Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.
 
Pragniemy również podziękować Wszystkim uczniom, którzy swoimi występami uświetnili naszą Oskarową Galę. Jesteście cudowni, wspaniali, uzdolnieni ... WIELCY!