Z życia szkoły

Dzień Wiosny. Jak co roku nasza szkolna brać zebrała się w auli, żeby zobaczyć pokazy szkolnych talentów. W tym roku były to talenty wokalne. Jeśli ktoś spodziewał się kolejnego występu, typu „wolniaki o miłości” rozczarował się. W tym roku na naszej scenie zagościło Disco Polo. Zaprezentowały się takie zespoły jak: Classic, Akcent, Big Dance, Bayer Full i inne. Występy porwały publiczność z miejsc. Pod koniec prawie wszyscy stali, klaskali lub tańczyli na scenie. Dawno tak dobrze się nie bawiliście. Wielkie brawa dla wykonawców, tancerzy i prowadzących. Spisaliście się!!!

Jak co roku zostały również przyznane Wojtusie. Tym razem nagrodzeni zostali:

• Wielki Nieobecny – Jakub Budzyński
  • Papużki nierozłączki – Pamela Jachimowska i Zuzia Trapik
  • Najlepszy głos – Karolina Łojko i Sandra Stadnik
  • Człowiek orkiestra – Szymon Janowicz
  • Sportowiec – Paweł Leszek
  • Omnibus – Wojtek Deszczyński
  • Gwiazda – Karolina Narejko
  • Najsympatyczniejsza klasa – IID LO

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

W sobotę 18 marca 2017 r. w Powiatowym Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji przy ul. Poznańskiej w Kętrzynie odbyły się pierwsze powiatowe Targi Zdrowia. W ich trakcie była możliwość honorowego oddania krwi, przeprowadzenia bezpłatnych badań profilaktycznych oraz zapoznania się z ofertą lokalnych stowarzyszeń i instytucji promujących zdrowy styl życia.

Były tam również uczennice naszej szkoły: Sandra Stadnik, Aleksandra Jeznach oraz Karolina Żyźniewska. Gimnazjalistki jako pierwsze zaśpiewały 8 przepięknych utworów, dobrze wpisujących się w klimat dnia. Dobór repertuaru oraz profesjonalizm wykonawczy, jakim epatowały ze sceny gwarantował niezapomniane przeżycia i zapewne, na długo pozostanie, w pamięci wielu słuchaczy.

8 marca nasz zespół szkolny „The Tritons” w składzie: Patrycja Petrych – gitara rytmiczna i wokal, Kasia Wajs – perkusja, Konrad Karanowski - gitara solowa, Ola Jeznach – wokal i najlepszy instruktor na świecie - Sebastian Bednarczyk na basie, złożył wizytę z koncertem w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Straży Granicznej. Zagrali i zaśpiewali 5 numerów: Ira „Powtarzaj to”, Guns N’ Roses „Sweet Child O’ Mine”, Pink Floyd „Comfortably Numb”, Buckethead „Soothsayer” i piosenkę „Płacze moje serce”.

Na występie było wiele wzruszeń i aplauzów. Pomimo stresu muzyków wyszło wspaniale. Jednak w pamięci „Trytonów” utkwiło pewne dziecko. Dziewczynka z początku poprosiła ich o zdjęcie. Następnie przytuliła każdego z nich. W jej oczach były łzy szczęścia. Był to najbardziej wzruszająca chwila. Zespół odczuwał wielką satysfakcję, że mógł tak mało, a jednak tak wiele dla jednego dziecka. Po wszystkim zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie osoby oglądające gratulowały im występu. Bardzo chcielibyśmy podziękować Pani dyrektor, Oliwii Piotrowicz za chęć przybycia i wsparcia. Podziękowania należą się również Panu Sebastianowi Bednarczykowi, za jego poświęcenie, przychylność i zaangażowanie w życie zespołu.

Nagrodzeni uczniowie:

1. Ula Pieniak

2. Wiktor Szukis

3. Iza Gajowniczek

Nagrody, pendrive oraz kubki oczywiście w kolorze czerwieni :) zostaną doręczone podczas lekcji. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Nie mogłam wszystkich Was nagrodzić, ponieważ w testach było dużo błędnych odpowiedzi. Zachęcam do udziału we wszystkich akcjach promujących czytelnictwo oraz pracę biblioteki.

Bożena Wójcik-Wasilewska

W oczekiwaniu na wiosnę (nasza pogodynka z sali nr 16 twierdzi, że przyjdzie niedługo) w zeszłym tygodniu w szkole samorząd zorganizował Tydzień Kolorów. Każdego dnia klasy miały przygotować stroje w określonym kolorze i wykonać przypisane do tej barwy zadanie. Trzeba było zrobić wspólne zdjęcie, przynieść do szkoły kolorowe dodatki, założyć krawaty bądź muchy, przygotować wiersz o szkole i karykaturę wychowawcy. Rywalizacja klas była bardzo zacięta i trzeba przyznać, że o zwycięstwie zadecydowały niewielkie różnice w prowadzonej klasyfikacji . I tu śpieszymy z informacją, że ex aequo (czyli na równi) zwyciężyły klasy: 1A gimnazjum i 2A gimnazjum. Zwycięzcą gratulujemy (1 marca w nagrodę są zwolnieni z niezapowiedzianych sprawdzianów i odpytywania), a wszystkim tym, którzy zrozumieli ideę naszej zabawy dziękujemy. Dzięki wam nasza szkoła rozbłysła kolorami.

Samorząd szkolny