Z życia szkoły

W piątek, 19 października, w naszej szkolnej galerii odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Sejmiku Samorządu Szkolnego. Celem spotkania przewodniczącej samorządu, gospodarzy klas oraz opiekunów szkolnego samorządu było opracowanie harmonogramu działań społeczności szkolnej w pierwszym semestrze obecnego roku. W spotkaniu gościnnie uczestniczyły pani wicedyrektor oraz pani pedagog.

Sejmik ustalił szczegóły planowanych akcji w naszej szkole, podzielił między klasy zadania związane ich przygotowaniem. Uczniowie opracowali w szczegółach zbliżające ważne wydarzenia: Święto Niepodległości, Maraton Pisania Listów AI, Noc Edukacyjną, szkolne Andrzejki, Mikołajki oraz Wigilię. Ustalenia zostały spisane i będą podane do publicznej wiadomości. Mamy nadzieję, że będą się wam podobały.

Spotkanie zorganizowane było przy herbacie i słodkim poczęstunku. Cieszymy się, że przedstawiciele klas, tak poważnie podeszli do roli, jaką samorząd może pełnić w szkole i tak twórczo uczestniczyli w Sejmiku. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie owocne.

Opiekunowie samorządu szkolnego

We wtorek 16 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego odbyła się coroczna uroczystość, podczas której uhonorowani zostali najzdolniejsi uczniowie powiatu kętrzyńskiego.
Aż 117 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium: 83 licealistów i 34 gimnazjalistów. Pan Jarosław Pieniak - Starosta Kętrzyński, pan Łukasz Wiśniewski - Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego oraz pani Regina Tołkowicz - Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju, Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu wręczyli dyplomy potwierdzające przyznane stypendium.

Wśród nagrodzonych, którzy zdobyli stypendium starosty, troje uczniów uzyskało średnią ocen 6.0 i są to wychowankowie naszej szkoły: Justyna Bieniek 3cG, Bartosz Szczurko 3bG, Michał Żądełek 2 aL.

W gronie stypendystów są i tacy, którzy co roku biorą udział w tej uroczystości. Oznacza to, że ciężką pracę mają we krwi, a nagrody i pochwały są dla nich świetną motywacją do nauki. Uroczystość wzbogacił występ uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Kętrzynie.

Wyróżnionym gratulujemy!!!

/kliknij miniaturkę/

W piątek, 12 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły dziękowali nauczycielom i wychowawcom za trud, jaki wkładają w swoją pracę. Spośród wszystkich klas naszej szkoły, szczególną uwagę przyciągnął pomysł 2C liceum. Uczniowie przygotowali swojej wychowawczyni, Pani Elżbiecie Niedźwieckiej - Dżus, plakat, na którym widniał ułożony przez nich wierszyk w postaci rebusu. Poszczególne słowa zastąpili w nim słodyczami, których nazwy pasowały do tekstu. Pomysł ten przypadł do gustu chyba każdemu, a uczniowie klasy mieli sporo frajdy, widząc, że ich praca została tak pozytywnie odebrana.

Już jest! Możecie już podziwiać (wersja finalna) nasz mural, który powstał, jako element przedstawienia „Młodzież ‘44” i jako nasz hołd złożony Powstańcom Warszawskim. Mural znajduje się na ul. Poznańskiej, koło nowego parku. Mural wykonał Mateusz Wilk (Wilczek – więcej na: https://www.facebook.com/pg/wilczekone). Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przypadła Wam do gustu. Dajcie znać jak to widzicie, będzie nam bardzo miło! Może na wiosnę zaplanujemy kolejny mural?

mural finansowany ze środków: Funduszu Aktywizacji Twórczości Teatralnej i Miasta Kętrzyn

W piątkowy wieczór (12.10) uczniowie naszej szkoły: Konrad Karanowski (gitara elektryczna i akustyczna), Sandra Stadnik, Ola Jeznach, Karolina Dymitrowicz, Marysia Lender, Weronika Majcher, Weronika Leńska (konferansjerka), Maja Rusiecka (akustyk) i Natalia Pucer (fotograf) wzięli udział w koncercie zorganizowanym w ramach imprezy TAN 2018 (Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych).

Koncert składał się z trzech części: utworów Agnieszki Osieckiej, Starego Dobrego Małżeństwa a także innych, znanych, polskich wykonawców. Pomiędzy poszczególnymi częściami Konrad Karanowski wystąpił w solowych utworach, granych na gitarze elektrycznej i akustycznej. Zgromadzeni goście byli pod ogromnym wrażeniem. Trwający półtorej godziny koncert zakończył się gromkimi brawami, a nasi uczniowie oraz opiekun - p. Jarosław Olejnik, otrzymali od Warsztatu Terapii Zajęciowej podziękowania i upominki.