Rekrutacja 2017/2018

Z życia szkoły

W ubiegłym tygodniu, we współpracy z nauczycielami j.polskiego, panią Elżbietą Niedżwiecką-Dżus, panią Oliwią Piotrowicz i panem Tomaszem Chlewińskim, został przeprowadzony konkurs czytelniczy na znajomość lektury „Kamienie na szaniec” A.Kamińskiego.W konkursie wzięli udział uczniowie 3 klas gimnazjalnych. Maksymalnie można było zdobyć 32 punkty.

Wyniki wyglądają następująco:
Klasa 3a Gim: największy wynik 32 - najmniejszy 19
Klasa 3c Gim: największy wynik 31 - najmniejszy 21
Klasa 3b Gim: największy wynik 30 - najmniejszy 13

Wyróżnieni uczniowie:
3a – Michał Żądełek (32 pkt.) oraz Iza Gajowniczek (31 pkt.), Emilia Tomczak (31 pkt.), Jakub Filipkowski (31 pkt.)
3c – Weronika Groch (31 pkt.) i Zofia Kulmaczewska (31 pkt.) oraz Ola Policht (30 pkt.), Kinga Łysowska (30 pkt.)
3b – Małgorzata Gierdewicz (30 pkt.) oraz Patrycja Świdwa (28 pkt.), Gabrysia Grabias (28 pkt.), Weronika Żołędziowska (28 pkt.)

Maksymalną ilość punktów zdobył Michał Żądełek z 3a Gim! Najwięcej punktów zdobyła klasa 3a Gim! Nagrody zostaną wręczone uczniom podczas lekcji w najbliższy czwartek.

Gratuluję Wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie

22 marca, podczas szkolnego Dnia Wiosny, przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców z Nowej Wsi obok Kętrzyna. Zebraliśmy 275,00 złoty, które w całości przekazujemy poszkodowanym.

Dziękujemy za okazaną pomoc!

Dzień Wiosny. Jak co roku nasza szkolna brać zebrała się w auli, żeby zobaczyć pokazy szkolnych talentów. W tym roku były to talenty wokalne. Jeśli ktoś spodziewał się kolejnego występu, typu „wolniaki o miłości” rozczarował się. W tym roku na naszej scenie zagościło Disco Polo. Zaprezentowały się takie zespoły jak: Classic, Akcent, Big Dance, Bayer Full i inne. Występy porwały publiczność z miejsc. Pod koniec prawie wszyscy stali, klaskali lub tańczyli na scenie. Dawno tak dobrze się nie bawiliście. Wielkie brawa dla wykonawców, tancerzy i prowadzących. Spisaliście się!!!

Jak co roku zostały również przyznane Wojtusie. Tym razem nagrodzeni zostali:

• Wielki Nieobecny – Jakub Budzyński
  • Papużki nierozłączki – Pamela Jachimowska i Zuzia Trapik
  • Najlepszy głos – Karolina Łojko i Sandra Stadnik
  • Człowiek orkiestra – Szymon Janowicz
  • Sportowiec – Paweł Leszek
  • Omnibus – Wojtek Deszczyński
  • Gwiazda – Karolina Narejko
  • Najsympatyczniejsza klasa – IID LO

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

W sobotę 18 marca 2017 r. w Powiatowym Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji przy ul. Poznańskiej w Kętrzynie odbyły się pierwsze powiatowe Targi Zdrowia. W ich trakcie była możliwość honorowego oddania krwi, przeprowadzenia bezpłatnych badań profilaktycznych oraz zapoznania się z ofertą lokalnych stowarzyszeń i instytucji promujących zdrowy styl życia.

Były tam również uczennice naszej szkoły: Sandra Stadnik, Aleksandra Jeznach oraz Karolina Żyźniewska. Gimnazjalistki jako pierwsze zaśpiewały 8 przepięknych utworów, dobrze wpisujących się w klimat dnia. Dobór repertuaru oraz profesjonalizm wykonawczy, jakim epatowały ze sceny gwarantował niezapomniane przeżycia i zapewne, na długo pozostanie, w pamięci wielu słuchaczy.

8 marca nasz zespół szkolny „The Tritons” w składzie: Patrycja Petrych – gitara rytmiczna i wokal, Kasia Wajs – perkusja, Konrad Karanowski - gitara solowa, Ola Jeznach – wokal i najlepszy instruktor na świecie - Sebastian Bednarczyk na basie, złożył wizytę z koncertem w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Straży Granicznej. Zagrali i zaśpiewali 5 numerów: Ira „Powtarzaj to”, Guns N’ Roses „Sweet Child O’ Mine”, Pink Floyd „Comfortably Numb”, Buckethead „Soothsayer” i piosenkę „Płacze moje serce”.

Na występie było wiele wzruszeń i aplauzów. Pomimo stresu muzyków wyszło wspaniale. Jednak w pamięci „Trytonów” utkwiło pewne dziecko. Dziewczynka z początku poprosiła ich o zdjęcie. Następnie przytuliła każdego z nich. W jej oczach były łzy szczęścia. Był to najbardziej wzruszająca chwila. Zespół odczuwał wielką satysfakcję, że mógł tak mało, a jednak tak wiele dla jednego dziecka. Po wszystkim zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie osoby oglądające gratulowały im występu. Bardzo chcielibyśmy podziękować Pani dyrektor, Oliwii Piotrowicz za chęć przybycia i wsparcia. Podziękowania należą się również Panu Sebastianowi Bednarczykowi, za jego poświęcenie, przychylność i zaangażowanie w życie zespołu.