Nowy rok szkolny rozpoczął się na dobre. Jak co roku, w pierwszym tygodniu nauki w naszej szkole samorząd zorganizował kiermasz książek. Licealiści znów mieli okazję sprzedać i nabyć podręczniki, repetytoria oraz zestawy ćwiczeń do matury. Wśród sprzedających pojawiła się spora grupa naszych tegorocznych maturzystów, a już za miesiąc rozpoczynających naukę studentów. Od nich dowiedzieliśmy się, że zdecydowana większość dzięki dobrze zdanej maturze dostała się na wymarzone kierunki. Oby obecni trzecioklasiści poszli w ich ślady.

samorząd szkolny

Pomagają innym, nie są obojętni, wierzą, że dobrymi czynami mogą przenosić góry – w październiku zwycięzcy programu „Zmieniam Świat” rozpoczną bezpłatne studia na Uniwersytecie SWPS. Co roku uczelnia wspiera młodych i zdolnych kandydatów, którzy są aktywni społecznie, angażują się w interesujące przedsięwzięcia, mają zasługi na polu naukowym, artystycznym lub sportowym – najlepszym z nich oferuje darmową naukę na wymarzonym kierunku.

Szczerze powiedziawszy, ciężko wyrazić w słowach moją radość, to jak bardzo się cieszę, ale i jak bardzo jestem zaskoczona – mówi laureatka tegorocznej edycji programu Estera Książek, która wybrała studia psychologiczne na sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS. – Jestem niewyobrażalnie wdzięczna wszystkim, którzy mnie wspierali, inspirowali i umożliwiali mi niesienie szeroko pojętej „zmiany świata”, szczególnie mojej pani pedagog z czasów szkolnych, pani Monice Karanowskiej. Dziękuję Komisji, która dała mi ogromną szansę na przyszłość. Mogę obiecać, że zrobię wszystko, żeby jej nie zmarnować i wykorzystać ją jak najlepiej. Udało mi się wygrać ten konkurs właśnie dzięki licznym akcjom charytatywnym organizowanym w mojej szkole, a także dzięki wiedzy i postawie, którą wyniosłam, biorąc udział w różnych projektach. Chciałabym też z całego serca podziękować pani Monice, która przez cały ten czas nie tylko organizowała akcje społeczne, realizowała z nami międzynarodowe projekty, ale zawsze służyła wsparciem i pomocą.

Drodzy uczniowie! Macie mnóstwo okazji i możliwości do działania, mam nadzieję, że dobrze je wykorzystacie. Pamiętajcie nie tylko o korzyściach oferowanych przez uczelnie wyższe, ale i o tym, że każdy z nas może zmieniać świat, w którym żyjemy.

Estera Książek, absolwentka, rocznik 2019

Z nowym sztandarem, nową (starą) nazwą szkoły i nowymi uczniami – absolwentami szkoły podstawowej i gimnazjum weszliśmy w nowy rok szkolny 2019/2020. W uroczystości wzięła udział Naczelnik Wydziału Oświaty pani Danuta Tomczak. Dyrektor szkoły, pani dr Oliwia Piotrowicz, serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną, życząc wszystkim owocnej pracy.

„Każdy z Was, Drodzy Uczniowie, obierze własną ścieżkę edukacji. Już teraz życzę Wam, by podążanie nią przyniosło radość i satysfakcję. Niech czas spędzany w szkole będzie radosny, ale i pracowity. Wam – szanowni Rodzice – życzę przede wszystkim, abyście byli sojusznikami w walce o tożsamość i marzenia. Dajcie wsparcie swoim dzieciom i bądźcie dla nich natchnieniem. Drogie Koleżanki i Koledzy, jesteście pedagogami, którzy podchodzą do swoich zajęć niezwykle profesjonalnie. Ufam, że rozpoczynający się rok szkolny przyniesie wiele satysfakcji. Niech uczniowie darzą Was szacunkiem, gdyż w pełni na niego zasługujecie. Wasze zaangażowanie pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszego liceum, a przede wszystkim uczącej się w nim młodzieży.”

W imieniu uczniów głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Izabela Kadelska. Dodała otuchy uczniom wstępującym w mury naszej szkoły, zapewniając ich, że już po kilku dniach poczują się w nich jak w domu. Życzyła wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym.

„Niech ten rok upływa nam pod hasłem: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. Niech na naszych oczach spełniają się  marzenia. A porażki? Jeśli się pojawią niech będą fundamentem przyszłego sukcesu.” - tymi słowami pani dyrektor ogłosiła nowy rok szkolny za otwarty.

foto: Powiat Kętrzyński

W Powiatowym Domu Kultury w Kętrzynie odbyła się wystawa zdjęć wykonanych przez młodzież z Rejonu Soleczniki na Litwie oraz Powiatu Kętrzyńskiego (uczniów naszej szkoły) w ramach realizacji projektu „Odkrywamy Piękno Powiatu Kętrzyńskiego – Legendarny Zakątek Warmii i Mazur”. Prezentowane na wystawie fotografie stanowią niewielką część z wielu zdjęć wykonanych podczas wspólnie spędzonego czasu.

Wystawę otworzył Starosta Kętrzyński – Michał Kochanowski oraz Dyrektor Powiatowego Domu Kultury w Kętrzynie Marlena Szypulska o samym projekcie, współpracy z młodzieżą i jej efektami opowiedzieli koordynatorzy: Tadeusz Korowaj Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kętrzyńskiej oraz Jarosław Olejnik nauczyciel z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Zapraszamy do oglądania wystawy! Wystawę można obejrzeć do końca sierpnia, w przypadku grup zorganizowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z Powiatowym Domem Kultury.