Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2019/2020

 

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, bo przyszło nam uroczyście pożegnać wyjątkowych młodych ludzi - uczniów klas trzecich liceum. Po raz ostatni usiedli oni w szkolnych ławkach, może po raz ostatni z ulubioną koleżanką i ulubionym kolegą. Na dorosłą drogę, która przed nimi, otrzymali ostatnią lekcję - 45 wskazówek na przyszłość od pani dyrektor dr Oliwii Piotrowicz. Tyle wskazówek, ile minut ma jedna lekcja:

 1. Zycie nie zawsze bywa piękne, ale zawsze powinno być dobre.
 2. Kiedy wątpisz, zrób choć jeden mały krok do przodu.
 3. Życie jest zbyt krótkie, by tracić czas, nienawidząc kogoś lub czegoś.
 4. Od pierwszej wypłaty oszczędzaj na emeryturę. Ona kiedyś nadejdzie.
 5. Jeśli masz ochotę na czekoladę, opór zawsze jest daremny.
 6. Nie porównuj swojego życia z innymi. Nigdy nie wiesz, jakie jest ono naprawdę dla nich.
 7. Zapal święcę, używaj pięknego papieru listowego, najlepszych perfum, kryształowej zastawy. Nie oszczędzaj tego na wyjątkowe okazje. Każdy dzień jest okazją.
 8. Nikt nie jest odpowiedzialny za Twoje szczęście. Tylko wyłącznie Ty.
 9. Każdego dnia wyjdź z domu. Cuda oczekują Cię wszędzie.
 10. Obojętnie, czy masz chęć, zawsze wstań z łóżka. Kiedyś choroba może Cię w nim zatrzymać. Nie narzekaj.
 11. Twórz i poszukuj siebie.
 12. Pamiętaj, że Życie to nie ukłon, to prezent.

Pani wicedyrektor Joanna Hryniewicka – Bućko skierowała podziękowania do Rodziców maturzystów za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Nauczycielom zaś dziękowała za to, że z pasją przekazywali tajniki wiedzy, nakłaniali swoich podopiecznych do systematycznej pracy oraz zachęcali do działania.

           

            W imieniu uczniów klas pierwszych i drugich liceum maturzystów pożegnały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Iza Kadelska i Maria Lender, życząc im pomyślności i połamania piór na egzaminie dojrzałości.

           

            Wśród absolwentów naszej szkoły znalazły się osoby, które w sposób szczególny zapisały się w naszej pamięci. To członkowie grupy teatralnej RAMPA, którzy dostarczyli nam wielu wzruszeń, niezapomnianych wrażeń, wspaniałych emocji. Pan Jarosław Olejnik, dziękując swoim podopiecznym mówił: „Postanowiliście wsiąść ze mną do pociągu, zatrzymującego się na takich stacjach jak Teatr, Muzyka, Sztuka. Byliście wspaniałymi towarzyszami podróży. Poznałem Was prawdziwych i uważam, że jesteście piękni, jesteście dla mnie aniołami. Nie rezygnujcie ze swoich marzeń, róbcie w życiu to, co kochacie.” . Ci wspaniali młodzi ludzie (Karolina Dymitrowicz, Maja Rusiecka, Emilia Sapińska, Urszula Giruć, Konrad Karanowski, Jakub Ziemczonek, Marta Darecka, Julia Pierzchanowska, Oliwia Cwalina, Basia Siewruk, Weronika Leńska) otrzymali z rąk pana Jarosława Olejnika pamiątkowe medale i tytuł Absolwenta Kulturalnego.

Najlepszym uczniom wychowawcy klas wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.  Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica klasy 3abL, Katarzyna Kulmaczewska, która podczas trzyletniej nauki nie opuściła żadnego dnia w szkole. Za 100% frekwencję otrzymała nagrodę.

Prymusami w nauce zostali:

Barbara Danowska  - 5,88

Laura Kiapśnia, Agata Urbaniak – 5,72

Estera Książek - 5,65

Magdalena Stasiuk, Aleksandra Ciesielska – 5,59

Anna Miładowska, Antonina Kaliszewska – 5,56

Anna Szeszko – 5,50

Dominika Skrzydel – 5,39

Klaudia Górecka – 5,29

Julia Pierzchanowska - 5,28

Siergiej Marlena - 5,26

Natalia Cimek – 5,24

Aleksandra Nawaryńska - 5,22

Julia Ślaska - 5,21

Karanowski Konrad – 5,18

Zuzanna Pryszczepko - 5,11

Bartosz Łazarczyk, Jakub Gacyk - 5,06

Banul Karolina - 5,0

 

Łącznie klasa 3dL uzyskała średnią 4,78, klasa 3cdL – 4,16, a klasa 3abL – 4,05. 

 Absolwentom zaśpiewała niezastąpiona Ola Jeznach, a gdy nadeszła odpowiednia chwila i uroczystość (ostatnia lekcja naszych maturzystów) dobiegła końca, wśród braw i śmiechu pan Zbyszek mosiężnym dzwonkiem tradycyjnie obwieścił koniec roku szkolnego.

 

Powodzenia na maturze! Powodzenia w dorosłym życiu, Drodzy Maturzyści!

Dzień otwarty w naszej szkole możemy uznać za udany. Tak wielu gości nie mieliśmy od czasu rocznicy 70-lecia szkoły, kiedy to odwiedziło nas wielu absolwentów naszej placówki i znanych osób. Tym razem odwiedzającymi nasze mury byli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjum z powiatu i miasta Kętrzyn. Przybyli z Radziej, Reszla, Mrągowa, Nakomiad, Biedaszek, Srokowa, Barcian, Karolewa, Korsz, Garbna oraz ze szkół miejscowych: SP1, SP3, SP4, SP5 oraz z prywatnego gimnazjum. Razem ze swoimi opiekunami, pod opieką naszych przewodników wędrowali korytarzami szkoły, gdzie przy otwartych drzwiach każdej pracowni mogli zaobserwować pracę uczniów podczas zajęć. Brali udział w warsztatach matematycznych, językowych, chemiczno - fizycznych, grach i zabawach dydaktycznych, zajęciach artystycznych, tanecznych i Koła Psychologii Społecznej. Na pamiątkę mogli zostawić autograf z pozdrowieniami na ścianach w Hadesie.

Na warsztatach mierniczych obiecaliśmy uczestnikom, że umieścimy wyniki rankingu na stronie internetowej szkoły, co niniejszym czynimy. Pośród zdjęć jest biała tablica przedstawiająca osoby, które cechują się witruwiańskimi cechami (czego dowiedli podczas własnoręcznych pomiarów). Gratulujemy.

Przed naszymi gośćmi szkoła stała dziś otworem. Cieszymy się, że tak licznie nas odwiedziliście, chcieliście się wspólnie z nami bawić i zapraszamy do nauki w murach naszej szkoły z nowym rokiem szkolnym.

Jak pewnie wszyscy słyszeli nasza szkoła przygotowuje się do ważnego wydarzania. Wygaszenie gimnazjum spowodowało, że po wielu latach znów wracamy do historycznej nazwy – I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego. W związku z tym chcemy dokonać uaktualnienia szkolnego sztandaru, który towarzyszy nam zawsze podczas uroczystości i wydarzeń w szkole i na terenie miasta. Wspólnie przygotowaliśmy projekt nowego sztandaru, wspólnie też gromadzimy fundusze na jego wykonanie. Pozyskujemy środki od sponsorów, absolwentów, samorządów terytorialnych i innych darczyńców. Do zbiórki funduszy przyłączyli się również rodzice i uczniowie naszej szkoły. Z okazji Dnia Kobiet odbył się kiermasz ciast (dziękujemy klasie I D1 za organizację), natomiast dzisiaj, z racji Prima aprillis, samorząd szkolny zorganizował Wiosenną Kawiarenkę. Wszystkie klasy dostarczyły ciasta, a uczniowie klasy I D2 przygotowali w szkolnej auli stoliki, do ciasta serwowali pyszną kawę i herbatę, oraz zadbali o wiosenną atmosferę. Kawiarenka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Pojawili się równie goście z zewnątrz, w tym nasi dawni absolwenci. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Rodzicom i uczniom za przygotowanie słodkości, nauczycielom za zrozumienie naszej akcji, uczniom za tłumne odwiedzenie kawiarenki (w niekoniecznie regulaminowych strojach- wszak to Prima aprillis), a klasie I D2 za sprawną organizację całego przedsięwzięcia. Dzięki wam uzbieraliśmy środki, które w całości przeznaczymy na dofinansowanie zakupu nowego sztandaru.

Dziękujemy.

samorząd szkolny

 

Początek wiosny w naszej szkole przywitaliśmy kolorowo. Z inicjatywy samorządu przez ostatni tydzień szkoła zapełniła się wiosennymi barwami. Kolorami przewodnimi były: czerwony, niebieski, zielony, różowy oraz dodatki w formie kapci, okularów, czapek, kapeluszy, wielobarwnych skarpetek. Ostatniego dnia motywem głównym stały się dresy, co szczególnie ucieszyło naszych uczniów. Klasy walczyły o zdobycie kolejnych punktów do rankingu w semestrze II. Miło nam ogłosić, że najbardziej kolorową klasą okazała się IIIC gim.

Dziękujemy tym wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do naszej zabawy.

samorząd uczniowski