Z życia szkoły

W dniu 18 kwietnia 2018 roku grupa dziewcząt z naszej szkoły: Daria Stadnik, Nikola Gawarecka, Wetzel Chantal, Julia Gruchalska, Martyna Panasiuk, Łabieniec Lena, Rejent Wiktoria  wraz z Panią Agnieszką Jastrzębską udała się na basen do PCE w Kętrzynie gdzie odbył się pokaz płetwonurków w ramach współpracy z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Poszłyśmy z ciekawości, ale okazało się, że można było wziąć udział w pokazie, więc od razu niektóre dziewczęta zgłosiły się na ochotnika. To było niesamowite przeżycie. Założono nam cały sprzęt i po krótkiej instrukcji: Wetzel Chantal, Daria Stadnik i Nikola Gawarecka pod okiem swoich trenerów pływały pod wodą. Okazało się, że nurkowanie nie jest takie trudne i nabrałyśmy ochoty na nurkowanie w jeziorach, a nawet w morzach. Być może skorzystamy kiedyś z zaproszenia przez UWM w Olsztynie do nurkowania z nimi w okolicznych jeziorach.

Agnieszka Jastrzębska

Uczniowie klas gimnazjalnych (klasy 2b i 2c) przygotowali niezwykły pokaz tańca, jakim był walc angielski. Występ ten odbył się na auli w naszej szkole. Młodzież już od 2 miesięcy przygotowywała się do tego wydarzenia, trenując układ taneczny pod czujnym okiem pani Małgorzaty Fiedorowicz. Podczas wywiadówek klasy mogły zaprezentować umiejętności przed swoimi rodzicami. Każda z par tańczyła z prawdziwą gracją, trzymając ramę aż do końca. Widownia podziękowała za występ gromkimi brawami. Niejeden rodzic wzruszył się do łez. Pokaz tańca odbył się w ramach projektu gimnazjalnego.

W dniach 9-13 IV odbył się w naszej szkole "Tydzień Kolorów". Każdego dnia uczniowie przychodzili ubrani w odpowiednie kolory wraz z różnorodnymi dodatkami. W poniedziałek wyznaczonym kolorem był czerwony, a dodatkiem były szeroko pojęte krawaty, muszki, kokardy oraz szaliki. We wtorek szkoła rozjaśniała bielą razem z domalowanymi wąsami i piegami. W słoneczną środę dominował kolor żółty i zabawne skarpetki. W czwartek głównym kolorem był niebieski, który towarzyszył kreatywnym kapeluszom. W piątek królował nowy kolor wprowadzony w tym roku przez Samorząd Uczniowski - kolor czarny. Idealnie komponował się on z piątkowym dodatkiem - dresami. Po obliczeniu wyników miejsca na podium zajęły następujące klasy:
I miejsce - klasa 2cG
II miejsce - klasa 3bG
III miejsce - klasa 3cG
Szczegółowe wyniki znajdują się na tablicy Samorządu. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, których liczba stale rośnie.

Samorząd Uczniowski

Dnia 14 kwietnia odbyły się warsztaty wokale prowadzone przez panią Patrycje Kunert (wokalistka, nauczycielka śpiewu). Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a sama prowadząca była bardzo dobrze przygotowana do zajęć i miała z nami bardzo dobry kontakt. Poznałyśmy kilka nowych ćwiczeń wspomagających naszą dykcje i dostałyśmy cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w przyszłości. Dziękujemy!

Sandra: „Warsztaty bardzo mi się podobały, za każdym razem uczymy się czegoś nowego, poznajemy nowe ćwiczenia, dzięki którym możemy udoskonalać naszą dykcję lub oddech. Takie warsztaty są bardzo ważne, ponieważ każdy ma nam coś innego do przekazania a wszystkie rady są przydatne.”

Patrycja: „Warsztaty bardzo mi się podobały, były ciekawie prowadzone. Pani Patrycja dawała nam celne uwagi, które pomogły wyeliminować nam nasze błędy podczas prezentowania się na scenie. Myślę, że polecone ćwiczenia oraz uwagi pomogą nam doskonalić śpiew.”

Gabrysia: „Warsztaty wokalne były świetną zabawą oraz produktywnym i ciekawym rozpoczęciem weekendu. Spędziłam czas w sympatycznej atmosferze, a wzbogaciłam się o nowe doświadczenia, porady i wskazówki, które poprawiły nie tylko jakość moje śpiewania, ale także rozwinęły moją kreatywność.”

foto: http://www.nmketrzyn.pl

Uroczystość, podczas której  podpisano porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Warmińsko - Mazurskim i  powiatem kętrzyńskim,  zwieńczyła trzydniowy cykl wykładów dla uczniów, pokazów oraz atrakcji sportowych i kulturalnych skierowanych do mieszkańców miasta i  powiatu kętrzyńskiego. Odbyła się ona 13 kwietnia  w auli naszej szkoły.  Uczelnię reprezentował dr hab. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów, prof. UWM, a władze samorządowe starosta kętrzyński Jarosław Pieniak i burmistrz miasta Krzysztof Hećman. Uczestnikami uroczystości byli również wykładowcy uniwersytetu, dyrektorzy placówek oświatowych, uczniowie i nauczyciele. Spotkanie zakończyło się mini-recitalem Aleksandry Jeznach, uczennicy klasy 3aG, która swym występem zachwyciła zaproszonych gości i spekulujemy, że może wyśpiewała sobie indeks ;)

A jak wyglądały wykłady w naszej szkole?  Tematyka była różnorodna: od żywienia i posiłków królów, historii brudu i czystości,  przez prawa fizyki, tajniki roślin i zwierząt po zagadnienia teologiczne i relacje damsko-męskie oraz rodzicielstwo.  Młodzież odkrywała tajniki prawa karnego i cywilnego,  zawiłości języka niemieckiego i autyzmu. Poznała budowę i działanie laserowego skanera 3D. Poruszano zagadnienia związane z  teatrem i  modelowaniem przestrzeni. Nie obeszło się też bez pokazów doświadczalnych dot. badania jakości materiałów po obróbce na frezarce CNC oraz badań mikrostruktury materiałów inżynierskich. Przeprowadzono warsztaty muzyczne tylko dla zainteresowanych :) Chociaż zajęcia w tych dniach skierowane były do licealistów, to również uczniowie klas gimnazjalnych mogli skorzystać ze spotkań zaproponowanych przez uczelnię. Pod okiem studentów wydziału lekarskiego  mogli nauczyć się intubowania pacjenta (fantom znosił dzielnie próby ratownicze uczniów klasy 2aG ;) ), mierzyli sobie wzajemnie ciśnienie krwi i za pomocą stetoskopu słuchali bicia serca.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom,które wsparły szkolnego koordynatora w organizacji wykładów i końcowej uroczystości, szczególnie serdecznie Oli i panu  Jarosławowi Olejnikowi oraz nieocenionej pani sekretarz szkoły Annie Iwanowskiej.