Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2019/2020

 

„Z marzycielstwa jestem świetny i dlatego to robię”...spotkanie autorskie z Damianem Lemańskim (naszym absolwentem) w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie.

 

Dnia 11.05.2018 uczniowie klas 1ae i 1c Liceum wraz z opiekunem wybrali się na spotkanie autorskie z panem Damianem Lemańskim do Powiatowej Biblioteki Publicznej. W 2015 roku p.Damian wyruszył rowerem z Korsz do Dakaru. Jak sam mówi w wywiadzie...”to była podróż nie tylko drogami Europy i Afryki, ale też krętymi ścieżkami własnych emocji i słabości...” Podczas tej wyprawy, wraz z fundacją "Usłyszeć Afrykę", zbierał pieniądze na edukację głuchoniemej dziewczynki, Makane Dieng. Z tej wyprawy Damian stworzył film "Restauracja", który swą premierę miał w lutym 2018 roku. Zostaliśmy z uczniami zaproszeni na projekcję tego filmu, po której był czas na rozmowę o „ciekawostkach” z wyprawy, motywach organizowania tego typu wypraw a także o relacjach miedzyludzkich :)

Biogram: Damian Damian Lemański aka Damian Wolf Wagabunda, polski fotograf i filmowiec dokumentujący życie wokół niego. Interesuje się głównie człowiekiem i jego miejscem w dzisiejszym świecie. W 2008 roku ukończył Europejską Akademię Fotografii - szkołę dr Izabeli Jaroszewskiej. Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Tomasza Tomaszewskiego, Michaela Ackermana, Lorenzo Castore. Zdobył wiele nagród. Prezentował swoje prace również na wystawach.​

Wagabunda i marzyciel - Na przełomie 2011 i 2012 roku przez 181 dni włóczył się po Ameryce Południowej. Z tej samotnej wyprawy powstał film "181". Zaś w roku 2015 ruszył rowerem z Mazur do Afryki, by po 171 dniach dojechać do Dakaru w Senegalu. Podczas tej wyprawy, wraz z fundacją "Usłyszeć Afrykę", zbierał pieniądze na edukację głuchoniemej dziewczynki, Makane Dieng. Z tej wyprawy Damian stworzył film "Restauracja", który swą premierę miał w lutym 2018 roku.

http://korsze.wm.pl/510769,Damian-Lemanski-Ja-tylko-jechalem-rowerem-WYWIAD.html

http://2018.festiwalnaszage.pl/2018/01/06/damian-wolf-wagabunda-lemanski-restauracja/

Bożena Wójcik-Wasilewska