Po pierwszym etapie konkursu "Męczennicy Warmińscy" organizowanego przez Parafię św. Katarzyny w Kętrzynie, który odbył się 24 maja, do drugiego etapu przystąpili trzej zakwalifikowani uczniowie: Tomasz Deluga z 3bG, Dominika Sieklucka z 1aL i Mateusz Sieklucki z 1aL. Ostateczny etap, rozstrzygający cały konkurs odbył się 7 czerwca w naszej szkole. Obecni byli na nim proboszcz parafii św. Katarzyny ks. kan. Sylwester Progorowicz, ks. Rafał Kociński oraz dziennikarz Gościa Niedzielnego Łukasz Czechyra wraz z doktorantem UWM Mateuszem Rutynowskim. Po godzinnym pisaniu testu i sprawdzaniu wyników, ogłoszono, że wygrała Dominika Sieklucka z 1aL i to ona w nagrodę pojedzie na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.