REKRUTACJA 2020/2021

z 24.04. 2020 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Maturzyści

Uprzejmie informujemy, że do 24 maja br. została przedłużona
przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i
placówkach oświatowych, a także przesunięciem terminu egzaminów
zmienione zostały również przepisy dotyczące m.in. harmonogramu
egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji
Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych.

Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych.

Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminówhttps://www.gov.pl/web/edukacja

KOMUNIKAT

W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

Dnia 19 VI w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Tak jak inne szkolne wydarzenia, również ten dzień przeprowadzono w tym roku w nieco innej formie. Do grona „szkolnych języków obcych” dołączono bowiem język francuski, włoski oraz hiszpański, które razem z językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim stworzyły piękną zagraniczną atmosferę. Rozpoczęto od ciekawostek na temat Niemiec, następnie zetknęliśmy się z 33-literowym alfabetem rosyjskim, po czym przeszliśmy do jednego z głównych punktów wydarzenia. Na scenę poproszono uczniów, którzy odbyli tygodniową wycieczkę do Londynu. Dowiedzieliśmy się od nich wielu ciekawych faktów, np. w londyńskim muzeum naturalnym znajduje się przekrój pnia ponad tysiącletniej sekwoi. Po „omówieniu” trzech podstawowych języków przeszliśmy do trzech nowych, mianowicie języka francuskiego. W tym miejscu pragniemy podziękować pani Patrycji Ożarowskiej, która wciągnęła nas w świat zupełnie niespodziewanych rozmów w nowych językach. Po chwilach śmiechu i radości, kiedy to byliśmy pełni energii, każdy miał okazję zaśpiewać w języku hiszpańskim. Niektórzy uczniowie, a także nauczyciele odważyli się nawet zatańczyć. Ostatnim, ale wyjątkowo istotnym punktem Dnia Języków był teleturniej „Milionerzy”. Składał się on z 15 pytań dotyczących wiedzy ogólnej na temat Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Rosji. Pytania miały różny poziom trudności: łatwy, średni oraz trudny. Uczestnicy mieli do wykorzystania tradycyjne 3 koła ratunkowe: 50 na 50, telefon do przyjaciela oraz pomoc publiczności. W rolę gospodarza turnieju wcielił się Wiktor Szukis, który szybko wciągnął nas w świat pytań wartych miliony. Uczestnikami teleturnieju byli Bartosz Szczurko, Andrzej Bogórski oraz Aleksander Frankowski. Żaden z nich nie zdobył miliona, jednak należy zaznaczyć, że najdalej dotarł Aleksander. Po przeprowadzeniu trzech gier Wiktor oficjalnie zakończył Dzień Języków pamiętnymi słowami „Do zobaczenia za rok” dając nam gwarancję, że za rok możemy się spodziewać równie ciekawych i zabawnych atrakcji. Szczególne podziękowania składamy dla pani Patrycji Ożarowskiej za prowadzenie elementów związanych z językiem angielskim, francuskim, włoskim i hiszpańskim, pani Ewie Tabace za nadzorowanie Dnia Języków, pani Iwonie Krzyszkowskiej za przygotowanie części o języku niemieckim, panu Dariuszowi Cudzile za przygotowanie pytań na temat Niemiec do „Milionerów”, pani Barbarze Sekcie za przygotowanie części o języku rosyjskim oraz pytań o Rosji do „Milionerów”, pani Katarzynie Sadowskiej za przygotowanie pytań o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych do „Milionerów”, opiekunom Samorządu Szkolnego za organizację Dnia Języków, Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego Wiktorowi Szukis za przygotowanie Dnia Języków Obcych oraz prowadzenie „Milionerów”, a także wszystkim zaangażowanym uczniom. Dziękujemy!!!