Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2019/2020

 

Udzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku jest obowiązkiem każdego z nas. Polskie prawo zakłada, że jeśli ofiara wypadku znajduje się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu, każdy musi udzielić pierwszej pomocy. Mając świadomość takiej sytuacji, warto być przygotowanym do ewentualnej pomocy poszkodowanym. W tym celu, za sprawą Młodzieżowego Centrum Kariery, klasa IIIAB uczestniczyła w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Kurs przeprowadzili strażacy z OSP Korsze, którzy pokazali uczniom, jak należy zachować się w różnych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia. Młodzież przetrenowała na fantomie zabieg resuscytacji, sposób zabezpieczenia i przeniesienia poszkodowanego, techniki zabezpieczenia uszkodzonych kończyn i kręgosłupa, zachowanie w przypadku ran ciętych, kutych, oparzeń i odmrożeń. Strażacy omówili również działanie w sytuacjach wypadków komunikacyjnych. Zdaniem uczniów szkolenie poprawiło ich wiedzę na temat pierwszej pomocy.

organizatorzy