Szybki dostęp

 

 

14 marca, w Międzynarodowym Dniu Liczby π, odbył się w naszej szkole konkurs poświęcony tej liczbie, zorganizowany przez samorząd szkolny. Każda klasa wytypowała reprezentanta, którego zadaniem było zapamiętanie, jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego oraz napisanie, jak największej ilości rzeczowników zaczynających się na "Pi." 

Justyna Bieniek, reprezentantka klasy 3cG, zdobyła I miejsce - zapamiętała 150 cyfr (w czasie 2 minut) i napisała 42 wyrazy (w ciągu 5 minut), tym samym pokonując wszystkich swoich rywali. II miejsce zajęła Weronika Burszta z klasy 3dG zdobywając 129+29 punktów, a III miejsce Kasia Pawłowska z klasy IId2 zdobywając 99 +23 punkty. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęcie rywalizacji, a zwyciężczynią gratulujemy.

samorząd szkolny