Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

Tragifarsa kołtuńska – co to właściwie znaczy? W wielkim skrócie jest to dramat łączący w sobie elementy tragiczne z komicznymi, opowiadający o ludziach o ograniczonych horyzontach myślowym. W przypadku Gabrieli Zapolskiej – autorki „Moralności Pani Dulskiej” jest formą ukazania funkcjonowania rodziny mieszczańskiej końca XIX wieku, czyli samo życie.

6 września 2021 roku o godzinie 11 rozsiedliśmy się wygodnie tuż za rogiem naszej szkoły. Skwerek przy pomniku Wojciecha Kętrzyńskiego uraczył nas tego dnia piękną pogodą, a aktorzy z grupy teatralnej UTW „Seniorzy przy stolikach”, właśnie przy stolikach, rozbawili, wzruszyli postacią Meli bądź pozostawili w milczeniu nad uniwersalnym przesłaniem dramatu. 10. jubileuszowa już odsłona Narodowego Czytania odbyła się pod przewodnictwem pana Witolda Gagackiego, który już słowem wstępu wprowadził nas w klimat wydarzenia. Aktorzy wcielający się w role bohaterów, bezbłędnie przekazali nam treść utworu, dzięki czemu zasypianie nad stronami książki okazało się zbędne. Możliwość udziału niezaprzeczalnie pozostawiła w sercu każdego i każdej z nas choć odrobinę sympatii do literatury Młodej Polski. Nie możemy się doczekać, by za rok spotkać się ponownie.

Klasa 3ceG