Szybki dostęp

 

W tym roku najstarsza szkoła w naszym powiecie – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie będzie obchodziła hucznie 70-lecie swojego istnienia. Główne obchody odbędą się co prawda w październiku, ale już teraz w szkole organizowanych jest wiele różnorodnych imprez i akcji pod hasłem „70/70”. Z okazji Dnia Patrona uczniowie rywalizowali niedawno w quizie wiedzy o historii swojej szkoły,  od stycznia trwają  zmagania sportowe w różnych dyscyplinach, przygotowywane są przedstawienia teatralne, wystawy plastyczne, występy muzyczne. Na sobotę 23 maja nauczyciele i uczniowie starego ogólniaka przygotowali nad jeziorkiem kętrzyńskim happening rekreacyjno-sportowy pod nazwą „Sztafeta pokoleń”. W trakcie imprezy będzie można poznać w pigułce 70-letnią historię placówki oraz zapoznać się z jej aktualną ofertą edukacyjną. Przypomnijmy, że kętrzyński Zespół Szkół to najwyżej notowana w rankingach wojewódzkich szkoła z naszego powiatu, mimo nieuniknionych zmian wciąż dobrze radząca sobie z nowymi wyzwaniami. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i okolic do przybycia nad jeziorko około godziny 17, tuż po Festynie Ekologicznym. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. Jeziorko to miejsce szczególne  dla uczniów i absolwentów starego ogólniaka. To tu zostawiono hektolitry potu podczas biegów długodystansowych na wuefie, to tu odbywały się pierwsze randki, to tu uczniowie wymykali się na wagary. Warto więc założyć strój sportowy i aktywnie przyłączyć się do naszej sztafety pokoleń, by poruszać się dla zdrowia i powspominać.  Miejmy nadzieje, że pogoda dopisze.