Szybki dostęp

 

 

Wynik w szkole

Imię i nazwisko

klasa

Średnia ocen

4

Sylwia Kupczak

3cG

(5,83)

5

Maciej Waleszczyński

3cG

(5,82)

6

Zuzanna Kwoczko

2dL

(5,80)

7

Julia Tymcio

1cG

(5,79)

8

Agata Ducka

2abL

(5,78)

9

Alicja Suszczyńska

1acL

(5,76)

10

Daniel Krahel

3bG

(5,71)

Jakub Filipkowski

1aG

Urszula Ożańska

1dL

11

Agata Pucer

2dL

(5,7)

12

Katarzyna Rypa

3bG

(5,67)

Dominika Woźniak

Karolina Latek

Weronika Stapurewicz

Aleksandra Muracka

3cG

13

Barbara Danowska

2aG

(5,64)

14

Katarzyna Latek

3bG

(5,61)

15

Szymon Janowicz

1acL

(5,59)

16

Arkadiusz Tarkawian 

3bG

(5,56)

Karolina Narejko

3cG

Karolina Piskorz

Magdalena Leżała

2dL

17

Katarzyna Pawłowska

1aG

(5,5)

Magdalena Oleszczak

3cG

Karolina Judycka

2dL

Natalia Sidz

Monika Smolińska

18

Urszula Pieniak

3cG

(5,44)

19

Antonina Kaliszewska

2cG

(5,43)

Izabela Fejfer

1cG

Estera Książek

2cG

20

Karol Naumiuk

1bL

(5,41)

Maciej Bieńkowski

21

Patrycja Dajnowska

3aG

(5,39)

Krzysztof Macuk

3cG

Aleksandra Dukszta

22

Olga Łuniewska

1bL

(5,38)

23

Wiktoria Babecka 

2cG

(5,36)

24

Jerzy Matuła

1aG

(5,35)

Weronika Żołędziowska

1bG

Marlena Siergiej

2bG

Karol Dziemiela

1dL

25

Patrycja Moczarska 

3aG

(5,33)

Karolina Moczulska

Adam Lisowski

3bG

Dominik Piotrowicz

Bartłomiej Wojnowski

Kornelia Bielska

2cL

 

Najbardziej sumienną, systematyczną,  pełną zdrowia i witalności okazała się klasa 2bG z frekwencją na poziomie 95%.

Uczniowie ze 100% frekwencją to: Szumińska Anna (1aG),  Kądzielewska Patrycja (1cG), Daria Górska (3cG), Paweł Bartko i Szymon Janowicz (1acL) oraz Paulina Kwiatek (1bL).

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ponad 30 konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, zmaganiach muzycznych i  fotograficznych. W 25 z nich osiągaliśmy sukcesy na szczeblu rejonowym, powiatowym, wojewódzkim, okręgowym i ogólnopolskim.

W bieżącym roku szkolnym nasi najlepsi uczniowie uzyskali 13 tytułów laureata i 22 tytuły finalisty w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Podobnie jak w zeszłym roku najwięcej osób osiąga sukcesy w konkursie  chemicznym dla uczniów gimnazjum – mamy w nim 3 laureatów i 15 finalistów.

Wśród uczniów, którzy pracowali na sukces naszej szkoły jest trzech naprawdę szczególnych: Hanna Kałon3-krotna laureatka (j. polski, biologia, chemia), Arkadiusz Tarkawian3-krotny laureat (matematyka, geografia, historia) oraz Katarzyna Latek2-krotna laureatka (chemia, historia). Podziękowania za ciężką pracę i gratulacje należą się również: Karolinie Latek laureatce z historii, Krzysztofowi Macuk laureatowi z chemii, Aleksandrze Dukszcie i Dominikowi Piotrowiczowi laureatom z języka angielskiego, Bartłomiejowi Wojnowskiemu laureatowi z WOSu oraz Gabrieli Grabias (1bG) laureatce z języka rosyjskiego.

I Liceum Ogólnokształcące słynie z tego, że jest kuźnią talentów. Nauczyciele tu pracujący nie zmarnują żadnej iskierki, która krąży korytarzami tej szkoły i ma możliwości odniesienia sukcesu w olimpiadach przedmiotowych. Wśród tych nauczycieli jest pani Małgorzata  Niedźwiecka, która przygotowywała do LVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym dwoje uczniów. Michał Ślizak (3cL) i Katarzyna Bełczącka (3bL) jako jedyni z województwa Warmińsko – Mazurskiego walczyli o tytuł laureata w eliminacjach centralnych w Warszawie. Ostatecznie Michał Ślizak został laureatem na etapie okręgowym, a Kasia Bęczącka finalistką na etapie centralnym. Tym samym została zwolniona z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie oraz uzyskała indeks na kilka wybranych uczelni na wydział prawa.  

W XLV Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego tytuł finalisty etapu centralnego uzyskała uczennica pani Wiesławy Winkowskiej - Julia Łepkowska (2abL) i ona również jest już z egzaminu maturalnego z języka polskiego zwolniona.

Działania  dydaktyczno - wychowawcze  nauczycieli oraz praca uczniów  dały wymierny efekt w postaci przyrostu wiedzy, który badany jest kalkulatorem Edukacyjnej Wartości Dodanej. Kalkulator ten szereguje placówki  w następujących obszarach: szkoła niewykorzystanych możliwości, szkoła wymagająca pomocy, szkoła wspierająca i szkoła sukcesu, a bazuje na wynikach egzaminów zewnętrznych. Po analizie danych zeszłorocznego egzaminu gimnazjalnego możemy śmiało powiedzieć, że Gimnazjum nr 3 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie jest szkołą sukcesu – wykorzystujemy umiejętności naszych uczniów, z którymi przychodzą do naszej szkoły i rozwijamy je, by osiągali jak najwyższy rezultat na egzaminie. Wysokie wyniki z tegorocznego egzaminu wyrażone w staninach wyglądają następująco: 8 (bardzo wysoki) osiągnęliśmy z historii, WOSu i j. angielskiego PP, a 9 (najwyższy) z j. polskiego, matematyki i przedmiotów przyrodniczych.           Podobnie jak w poprzednim roku, zdominowaliśmy  uroczystość wręczania Stypendiów Starosty Kętrzyńskiego pana Ryszarda Niedziółki, akty przyznania stypendium odebrało 130 uczniów. Hanna Kałon i Sandra Labich, o najwyższej średniej ze wszystkich stypendystów,  zostały nagrodzone stypendium specjalnym.

25 kwietnia odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Złote pióro Starosty". Wzięli w nim udział uczniowie z pięciu różnych szkół ponadgimnazjalnych, a zwycięzcom nagrody wręczał pan Starosta Ryszard Niedziółka. Eleganckie pióra, pamiątkowe dyplomy oraz bogato ilustrowane albumy o ziemi kętrzyńskiej otrzymały Julia Łepkowska, która zajęła drugie miejsce oraz Olga Łuniewska za zajęcie trzeciego miejsca.

W kętrzyńskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” wzięło udział 15 wolontariuszy. Kapituła Konkursu wyłoniła ośmioro finalistów, wśród nich znalazły się dwie nasze uczennice z klasy 1bL Adrianna Hornicka i Gabriela Kulesza. Dziewczęta działały w Szkolnym Kole Wolontariatu, współpracowały z Kętrzyńskim Klubem Integracji Społecznej. Poświęcały swój czas i energię pomagając w nauce dzieciom z rodzin będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W II Festiwalu Pieśni Patriotycznej Pod Patronatem Starosty Kętrzyńskiego zespół UNISONO pod kierunkiem pana Tomasza Kolendy pieśnią „Modlitwa o pokój” wyśpiewał sobie  I miejsce w kategorii zespoły ze szkół gimnazjalnych, natomiast  w kategorii soliści ze szkół ponadgimnazjalnych -  II miejsce zajęła Milena Dąbrowska, a III miejsce – Karolina Łojko.

Swoją edukację muzyczną uczniowie pogłębiali w ramach koncertów w wykonaniu Filharmonii Narodowej,  spotykali się  z  absolwentami, którzy przekazywali im własne doświadczenia i pomagali ukierunkować zawodowo oraz z przedstawicielami wyższych uczelni. Maturzyści wysłuchali oferty promocyjnej W-MOSG, której przedstawiciela gościliśmy w kwietniu.

Prowadzone były pozalekcyjne zajęcia nauki języka włoskiego dla uczniów naszej szkoły. Organizatorem tych zajęć i wykładowcą była pani Patrycja Ożarowska. Serdecznie dziękujemy pani Patrycji za wkład pracy włożony w edukowanie naszej młodzieży, tym bardziej, że była to praca w ramach wolontariatu.

Nocne zajęcia edukacyjne cieszyły się dużą popularnością. Poświęcenie nauczycieli pani  Urszuli Wankiewicz oraz panów: Tomasza Chlewińskiego, Jarosława Gresika, Jarosława Olejnika, Dariusza Cudziły,  Sylwestra Gaciocha i   Roberta Puczela, trzeba przyznać,  nie ma granic – gotowi byli uczyć nawet nocą.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kętrzyńskiej im. Zofii Licharewej zaprosiło naszych uczniów na prelekcję pod tytułem „Pierwsza wojna światowa na terenie powiatu kętrzyńskiego”. – Polskie Państwo Podziemne.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką p. Ewą Nowak  oraz w debacie "Piwo, to nie mój problem", a licealiści w wykładzie „I wojna światowa na terenie Prus Wschodnich”.

Klasa 1bL mogła przekonać się, że „nie taki krzyżak straszny, jak go malują”. Obecny Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego Bruno Platter wygłosił dla nich wykład w  zamku krzyżackim w Rynie w ramach międzynarodowej konferencji „Zakon Krzyżacki-dziedzictwo historyczne i kulturowe a teraźniejszość”.       W związku z obchodami Dnia  Żołnierzy Wyklętych  w marcu w KCK odbyły się projekcja filmu „Sny stracone, sny odzyskane” oraz  panel dyskusyjny. Organizatorem uroczystości jest Burmistrz Miasta Kętrzyn. Wśród prelegentów będą dr hab. Norbert Kasparek i dr Waldemar Brenda. W spotkaniu uczestniczyły klasy 1acL i 1bL

W 2014 roku mijało 100 lat od wybuchu I Wojny Światowej.  Z tej okazji 30 września Młodzieżowy Dom Kultury w Kętrzynie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kętrzyńskiej  zaprosił uczniów naszej szkoły  na wystawę oraz prelekcje pod hasłem: „I Wojna Światowa na terenie Powiatu Kętrzyńskiego”. Wykład „Niepodległość” wygłosił p. J. Gresik.

Samorząd Uczniowski  zorganizował 2 projekcje filmowe w  kinie „Gwiazda” we wrześniu i styczniu, odbyły się  też w szkole 2 noce filmowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem u uczniów. Uczestnicząc w projekcie „Odzyskomania” w ciągu czterech miesięcy zebrano 1100 kg elektroodpadów,  w ramach symbolicznego prezentu szkoła otrzymała piłki do koszykówki.            

Aby podnieść świadomość młodzieży gimnazjalnej w sprawie skutków zażywania dopalaczy w klasach 2aG i 2bG odbyły się spotkania z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Prężnie działało koło fotograficzne „Światłoczuli”, a efekty ich  pracy można było oglądać w gablocie na parterze oraz na stronie internetowej naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w międzynarodowym plenerze artystycznym, w wyjazdach plenerowych do Pożarek, Osewa i w warsztatach w Nakomiadach, zwiedzali wystawy w Kętrzyńskim Centrum Kultury, ale byli też współautorami jednej z nich pod tytułem „Poruszenie”. Spotykali się pasjonatami fotografii, animacji, portretu studyjnego.

Szkolny Klub Turystki proponował aktywny sposób spędzania wolnego czasu w połączeniu ze zdobywaniem wiedzy o historii najbliższej okolicy. Uczniowie ze swym opiekunem p. J. Gresikiem odwiedzili Sztynort, Wilamowo, uczestniczyli  w otwarciu leśnej trasy turystycznej „Gierłoż”.

            Biblioteka szkolna zachęcała uczniów do udziału w licznych przedsięwzięciach. Były to konkursy  „Talent za Talent” i „Story Cubes”, „Zostań Korespondentem Europejskiego Portalu Młodzieżowego” (European Youth Portal); warsztaty w  WSIiE „Z prawem za pan brat- podstawowe pojęcia z zakresu prawa w teorii i praktyce” prowadzone przez dr Małgorzatę Król oraz „W kręgu słowa, gestu i obrazu-komunikacja społeczna we współczesnym świecie”- prowadzone przez dr hab. Michała Strzeleckiego.

W projekcie „Lekcje czytania” Tygodnika Powszechnego, gościliśmy pisarza Mariusza Sieniewicza. Wywiad z pisarzem przeprowadziła Weronika Giemza z kl. 2cL. Pani B. Wójcik – Wasilewska zgłosiła prace Weroniki Budrewicz z kl. 3bL na konkurs poetycki o „Trzcinę Kortowa” organizowany przez UWM w Olsztynie. Weronika otrzymała w nim wyróżnienie. W lutym przystąpiliśmy do „Ogólnopolskich Wyborów książek”. Młodzież naszej szkoły oddała 1090 głosów, podała 615 tytułów książek przeczytanych w ostatnich 2 latach. Wybory organizowane były przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.  

Po raz trzeci pani Bożena zgłosiła bibliotekę do udziału w prozawodowym projekcie „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W spotkaniu z panem Pawłem Harajdą – informatykiem wzięła udział klasa 3bL. W celu popularyzacji działań biblioteki i szkoły pani B. Wójcik – Wasilewska zgłosiła szkołę do ogólnopolskiego portalu „Young Face TV”, na którym informuje o różnych wydarzeniach z życia placówki. Biblioteka szkolna promowała również nasze szkolne talenty: odbył się w niej wernisaż prac Ani Pietrzyk (3cL) oraz wystawa Weroniki Giemzy (2cL).

Uczniowie i nauczyciele organizowali akcje charytatywne na terenie naszej szkoły. Wsparliśmy dzieci ze świetlicy środowiskowej przy Bazylice Kolegiackiej św. Jerzego; pieniądze zebrane podczas listopadowej Wielkiej Loterii Fantowej przeznaczone zostały na wydanie płyty z kolędami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uczennice klasy 3bL Kamila Taradejna i Ola Piątkowska były organizatorkami koncertu charytatywnego oraz loterii, z których dochód został przeznaczony na potrzeby schroniska w Pudwągach. Swój udział w tym celu miała również klasa 2cG,  która zorganizowała kiermasz ciast.

Uczniowie angażowali się w pracę szkolnego wolontariatu,  świątecznych zbiórkach żywności. Brali udział w akcji krwiodawstwa oraz pomagali w nauce młodszym kolegom oraz dzieciom z rodzin zastępczych.

Rok 2014/2015 był pracowity, obfitował w sukcesy i dał wiele satysfakcji uczniom i ich wspaniałym nauczycielom.

wicedyrektor Monika Żołędziowska

 

 

foto: Zuzia Trapik