Szybki dostęp

 

Komunikat

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

z uwagi na potrzeby działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa:

  • nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  • jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • jeśli wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadomcie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kętrzynie

897542140

TELEFON ALARMOWY 897542177

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformujcie o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

INFORMACJA DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-osob-podrozujacych-ulotki/

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 29.02.2020 r.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-wloch-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who-warszawa-29-02-2020-r/

OFICJALNY PORTAL RZĄDOWY DOT. PROFILAKTYKI KORONAWIRUSA

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

KOMUNIKATY WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ W OLSZTYNIE

https://www.wsse.olsztyn.pl/

INSTRUKCJA MYCIA RĄK GIS

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ 

Dnia 28.04.2016 klasy IIB i IC Gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Barbarą Kosmowską. Na spotkanie zostaliśmy zaproszeni przez dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie, panią Sylwię Wąsowicz.
Pani Barbara Kosmowska jest autorką ponad 20 powieści w większości dla młodzieży. Książki pisane przystępnym dla młodych ludzi językiem, z dużym poczuciem humoru, poruszają problemy, które trapią współczesne pokolenia. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze, którą stworzyła pani Barbara Kosmowska a pytaniom zadawanym przez naszą młodzież nie było końca :).

Oddaję głos uczniom, którzy brali udział w spotkaniu autorskim:

Gabriela: Spotkanie z panią Barbarą Kosmowską było bardzo interesujące. Autorka dała nam - czytelnikom - możliwość zapytania o wiele rzeczy związanych z jej twórczością i powieściopisarstwem. W ten sposób mieliśmy szansę poznania innej perspektywy oraz brania udziału w rozmowie czytelnik - autor, która zdarza się bardzo rzadko. Byłam podekscytowana, zaintrygowana oraz pełna pozytywnej energii po rozmowie z panią Kosmowską. Dzięki temu spotkaniu dowiedziałam się wielu praktycznych rzeczy, które pomogą mi w przyszłej "przygodzie z piórem", nauczą mnie jak nabrać dystansu do samego siebie oraz zwrócić uwagę na ważne aspekty otaczającego mnie świata.

Nina: Spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Kosmowską bardzo mi się podobało. Autorka dała się poznać, jako pogodna, wesoła osoba, a przede wszystkim mądra i rozumiejąca młodzież. Podczas spotkania każdy z uczestników mógł zadawać pytania, na które pisarka odpowiadała z lekkością i uśmiechem na twarzy. Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejne podobne spotkanie.