Szybki dostęp

 

Komunikat

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

z uwagi na potrzeby działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa:

  • nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  • jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • jeśli wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadomcie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kętrzynie

897542140

TELEFON ALARMOWY 897542177

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformujcie o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

INFORMACJA DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-osob-podrozujacych-ulotki/

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 29.02.2020 r.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-wloch-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who-warszawa-29-02-2020-r/

OFICJALNY PORTAL RZĄDOWY DOT. PROFILAKTYKI KORONAWIRUSA

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

KOMUNIKATY WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ W OLSZTYNIE

https://www.wsse.olsztyn.pl/

INSTRUKCJA MYCIA RĄK GIS

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ 

„Mieszkam na Mazurach”. Nieraz tak o sobie mówimy, rozmawiając z kimś z Polski. Jednak, czy zdajemy sobie sprawę z tego, co tak naprawdę wiemy o historii naszej rodzinnej ziemi?. A historia ta jest niezwykle ciekawa i warto ją ocalić od zapomnienia.

Kętrzyn (dawniej Rastenburg) do 1945r. połączony był gęstą siecią kolejową z okolicznymi miejscowościami. Z naszego miasta pociągiem można było dojechać do Korsz, Reszla, Giżycka, Węgorzewa (linie szerokotorowe), Barcian, Srokowa, Rynu, Mrągowa (linie wąskotorowe). Każdego dnia trasy te pokonywały liczne „ciuchcie” wożąc pasażerów i towary. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie wraz z wkroczeniem na te tereny Armii Czerwonej. „Wyzwoliciele” demontowali linie kolejowe i wywozili je do ZSRR, jako zdobycz wojenną. Swoją rękę do niszczenia infrastruktury kolejowej dołożyła również po wojnie władza ludowa. Ocalała tylko linia Korsze-Kętrzyn-Giżyko (czynna do dzisiaj) i Kętrzyn-Węgorzewo (nieczynna). Po pozostałych pozostało tylko wspomnienie.

Wędrowcy ze Szkolnego Klubu Turystyki postanowili w sobotę odnaleźć „kolej, której już nie ma…”. Udali się na wycieczkę wzdłuż nieistniejącej linii Nowy Młyn-Reszel. Podążając dawnym kolejowym nasypem mijali resztki dawnej linii (wysadzony most na Gubrze, ślady po stacjach, resztki infrastruktury kolejowej).  I chociaż pociągów już nie ma, to cały czas istnieje ten piękny, mazurski krajobraz, który towarzyszył pasażerom dawnych „ciuchci”. A to widok bezcenny.