Szybki dostęp

 

Komunikat

REKRUTACJA 2020/2021

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT W SPRAWIE INFORMACJI I ZALECEŃ MEN

z 24.04. 2020 r.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Maturzyści


Uprzejmie informujemy, że do 24 maja br. została przedłużona
przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.


W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i
placówkach oświatowych, a także przesunięciem terminu egzaminów
zmienione zostały również przepisy dotyczące m.in. harmonogramu
egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji
Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych.

Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych.

 

Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminówhttps://www.gov.pl/web/edukacja

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

 

22 czerwca w naszej szkole odbył się wspomniany wyżej Dzień Profilaktyki. Impreza została utrzymana w konwencji znanych nam programów telewizyjnych. Pierwszym z nich, który ujrzeliśmy na scenie- szklanym ekranie, był „Jaka to melodia?”. Prowadząca Pamela Kuna oraz jej asystentki Patrycja Perkowska i Ewa Rakowska objęły pieczę nad uczestnikami - czworgiem uczniów i dwojgiem nauczycieli. Pośród autorów piosenek znajdowali się zarówno ci, którzy wciąż śpiewają jak i ci, którzy skończyli swoją karierę przez uciekanie się właśnie do zachowań ryzykownych. Ich historie przybliżyła nam bliżej Pamela. W trakcie trwania pierwszego programu została wylosowana zwyciężczyni konkursu sms, w którym zadaniem był wybór wykonawców puszczonego utworu, Maria Matanowska. Cały konkurs muzyczny zaś wygrała Michelle Rae. Ten program urozmaiciły nam występy szkolnych talentów: Sandry Stadnik, Aleksandry Jeznach, Agnieszki Pupin, Marty Kubińskiej, Karoliny Łojko, Wiktorii Tyżlik, Alicji Krzywickiej, Aleksandry Paluch, Szymona Janowicza i Kacpra Woźniaka.  Jak jedno się kończy, to drugie się zaczyna - tym sposobem przyszła kolej na kabaret „Zgadnij jaki to remiks”, który był lekką parodią swojego poprzednika. Prowadzącym show był Szymon Janowicz, finalistą Marta Kubińska, przegranymi Michał Ejmont i Bartosz Gomoła, a zespołem Kilowolt Klaudia Momot, Patrycja Perkowska, Piotr Makarewicz oraz Mateusz Kudraj. Mimo komicznego charakteru, została zawarta pointa: „Nie pozwólmy, aby w muzyce wszystkie mury runęły.”. Następnie piosenką „Kocham cię, Życie” został rozpoczęty program o tym samym tytule, w którym w rolę gospodarza wcielił się Bartosz Gomoła. Drużynom GIMNAZJUM i LICEUM zadawał pytania odnośnie naszego trybu życia, które wcześniej były zadane w ankiecie między uczniami naszej szkoły. Po losowanych punktach przez asystentkę Bartka, Zuzannę Muszałowską, po każdej poprawnej odpowiedzi zwycięstwo padło po stronie GIMNAZJUM. Ostatnim z turniejów był „Top Chef”, w którym pod hasłem „Koktajlove szaleństwo” uczniowie klas gimnazjalnych prezentowali swoje zdrowe koktajle jury, w którego skład wchodzili: p. Małgorzata Fiedorowicz, p. Elżbieta Dżus i p. Tomasz Chlewiński. Prowadząca w fartuchu, Karolina Narejko, dopytywała uczestników skąd pomysły na takie koktajle, z czego się składają oraz jak zostały przyrządzone. Zwycięzcą został uczeń klasy I b, Łukasz Suszczyński. Na koniec cała ekipa przygotowująca Dzień Profilaktyki wraz z widownią śpiewała piosenkę „Kocham cię, Życie”. Warto wspomnieć, że dzięki Kryspinowi Gołębiowskiemu i Pawłowi Leszkowi, którzy obsługiwali cały sprzęt, wszystko było widać i słychać. Scenariusz dnia napisała Marta Kubińska. Wspólną pracą, mam nadzieję, że osiągnęliśmy efekt, który wszystkim odbiorcom się podobał oraz przekonaliśmy, że zabawa na trzeźwo rzeczywiście jest przyjemniejsza i weselsza niż ta ze środkami uzależniającymi.

relację z dnia spisała: MARTA KUBIŃSKA

 

foto: Zuzia Trapik